Bērziņš Turcijas prezidentam sola atbalstu virzībai ES

Komentāri

Latvijas pozīcija nav mainījusies un mūsu valsts atbalsta Turcijas virzību uz Eiropas Savienību, šodien Turcijas prezidentam, kurš savā pirmajā vizītē Eiropas Savienībā ieradies tieši Latvijā, apliecināja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Redžeps Tajips Erdogans pauda cerību, ka Ankaras un Briseles tuvināšanās process līdz ar jauno bloka vadību paātrināsies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans:
Turcijas attiecības ar Eiropas Savienību ir vairāk nekā 50 gadu vecas. Tās dibinātas 1963. gadā. Diemžēl Turcijas iestāšanās process tiek kavēts gadiem ilgi. Lai gan process turpinās un attīstās, tomēr mēs esam pārliecināti, ka Latvijas prezidentūras laikā Eiropas Savienības Padomē notiks pozitīvi notikumi un progress šajā jautājumā.

Savukārt Latvijas prezidents pateicās Turcijai par atbalstu mūsu valsts virzībā uz Eiropas ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju.

Valsts prezidents Andris Bērziņš:
Sarunās pievērsāmies Turcijas un Eiropas Savienības attiecībām. Acīmredzot mūsu prezidentūras laikā šī būs tāda laba iespēja stiprināt attiecības. Mēs atbalstām pilnībā Turcijas integrācijas procesu Eiropas Savienībā.

Latvija arī apliecināja, ka atbalsta Turcijas rīcību atbilstoši starptautiskajām tiesībām, uzņemot bēgļus no kurdu apdzīvotās Kobani pilsētas Sīrijā un sniedzot palīdzību pilsētas aizsardzībai no Islāma valsts kaujinieku uzbrukumiem.

Savukārt Turcija uzsvēra, ka neatzīst Krievijas it kā vēsturiskās tiesības uz Krimu. To Turcija norādījusi arī Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam. Vizītē Turcijas prezidentu pavada ievērojama uzņēmēju delegācija, kas kopā ar Latvijas kolēģiem šodien Rīgā pulcējās biznesa forumā. Liels sadarbības potenciāls tiek saskatīts tieši transporta jomā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl