1 komentārs

Piektdienas pedagogu streikā nestrādāja arī pirmsskolas izglītības iestādes. Bērnudārzu darbiniekiem apnicis, ka arī viņus – pieaugušos –  mēdzot uztvert kā bērnudārzniekus. Taču viņi ir tādi paši skolotāji kā skolotāji skolās. Viņu protests ir vairāk par attieksmi, nevis naudu.

Rīgas pašvaldības bērnudārzu Ābecītis ik dienas apmeklē 132 bērniņi. Šodien, kad notiek pedagogu streiks, iestāde ir tukša. Līdzi mammām atnākuši vien daži darbinieku bērni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Abas meitenītes sajūsmā – Lego kluči, ar ko parasti jādalās ar citiem bērniem, viņām vienām. Tomēr daudzās mantas nemazina skumjas pēc draugiem. “Man arī tagad ir interesanti, bet būtu foršāk, ja būtu vairāk bērnu,” saka meitenes Everita un Sanita. Bērnudārza vadītāja pateicas vecākiem, kas solidarizējušies ar streikotājiem. Jo neviens savu atvasi uz dārziņu nav atvedis.

Foto:

Audzinātājas streika dienā, protams, nesēž rokas klēpī salikušas. Laiku pavada lietderīgi. Darāmo darbu saraksts teju neizsmeļams, ja vēl uz sliekšņa Adventa laiks un Ziemassvētki.

“Es nestrādāju piecus gadus, bet vairāk nekā 20 gadus, un pa šiem 20 gadiem vienā brīdī mums algas bija nedaudz cerīgas, bet tad mums tās ātri “apgrieza”, un tagad dzīvojam kā varam,” saka bērnudārza vadītāja Dite Osīte. Viņa gan atzīst, ka viņu protests šoreiz vairāk par attieksmi, nevis naudu.

“Šobrīd mēs jūtamies nu tā kā bērnudārzs. Visiem nez kāpēc liekas, ja tas ir bērnudārzs, tad tas ir kaut kas mazāks, zemāks, neievērojamāks. Tieši par šo attieksmi no valdības puses. Lai viņi saskata, ka mūsu skolotāji ir tādi paši skolotāji kā skolas skolotāji,” viņa turpina. Bērnudārza kolektīvs streikā vienots, jo apnicis klausīties solījumus; vienreiz gribas arī kaut ko reāli sajust.

Skaties video:

TOP komentāri

  • Protams
    0 0 0

    Protams

    Varas attieksme pret bērnudārzu darbiniekiem ir visnotaļ suniska. Ķeizarienes-maitas tiranizē audzinātājas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl