2 komentāri

Valdības vadītāja un atbildīgā Saeimas apakškomisija ir pateikusi, ka no nākamā gada pašvaldībām nu jau bez valsts atbalsta būs jānodrošina līdzfinansējums privātā bērnudārza apmeklējumam. Tiesa gan, pirms likums pieņemts, visas vietējās varas šādam scenārijam līdz galam netic un maksāt nav gatavas.

Valsts līdzfinansējums privātā bērnudārza apmeklējumam, ja bērnam nav vietas pašvaldības “dārziņā”, bija paredzēts trīs gadu ilgam periodam. Ja kādai pašvaldībai nav izdevies šajā laikā likvidēt rindas uz bērnudārzu, tad tagad likums liks segt arī līdzfinansējuma valsts daļu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lielākās problēmas ar rindām ir tā dēvētajās bagātajās Pierīgas pašvaldībās un Rīgā, kur kopējais valsts un pašvaldības līdzfinansējums nedrīkst pārsniegt 228 eiro. Pašvaldība par privātā dārziņa apmeklējumu maksā tikpat daudz, cik par viena bērna gaitām savā “dārziņā”. Šīs summas ir dažādas un sasniedz pat 180 eiro, starpību līdz 228 eiro piemaksā valsts, bet pārējo, jo arī privāto dārziņu cenas mēdz sasniegt pat vairāk nekā 400 eiro, sedz vecāki.

Uz Carnikavas novada pašvaldības dārziņu rindā gaida 150 bērni, jo ne visi vecāki neatkarīgi no pašvaldības un valsts līdzfinansējuma var atļauties privāto “dārziņu”. Carnikavas novads par vienu bērnu “dārziņā” mēnesī maksā 180 eiro. Ja valsts tik tiešām liks pašvaldībai segt visu privātā bērnudārza līdzfinansējumu, tad cietēji būs vecāki, jo vairs nevarēs brīvi izvēlēties privāto bērnudārzu, kurā sūtīt savu atvasi, brīdina novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica.

Skaties video:

Pašvaldības vadītāja akcentē, ka līdzfinansējums privātajam “dārziņam” nerisina pamatproblēmu, proti, nemazina rindu uz pašvaldības pirmsskolas iestādēm. Valstij drīzāk būtu jāpalīdz celt jaunus bērnudārzus. Maksāt valsts daļu nav gatava arī Rīgas dome. Šogad rindā uz Rīgas bērnudārziem gaida aptuveni 1000 bērnu, privātā “dārziņa” līdzfinansējumam galvaspilsēta tērē kopumā 7,7 miljonus eiro.

Rīgai viena bērna gaitas dārziņā izmaksā 132 eiro. Šo summu atbilstoši pašreizējai ekonomiskajai situācijai plānots pārrēķināt. Ne Carnikavas novada pašvaldība, ne Rīgas dome vismaz pagaidām par vēršanos Satversmes tiesā nerunā. Taču arī maksāt valsts līdzfinansējuma daļu privātajiem bērnudārziem negrasās.

Skaties video:

TOP komentāri

  • Ilmars Mezs
    +1 +1 0

    Ilmars Mezs

    Nav taisniba, ka Rigas Dome visiem dod vienadi! Vieni dabun vietu pasvaldibas bernudarza, bet otrie tikai 132 EUR! Ari pasvaldibas bernudarzs Rigai izmaksa daudz vairak - vismaz 250 EUR par bernu, jo tur ir jaieklauj visas bernudarza izmaksas, ari remontus un kapitalos ieguldijumus, ko RD spitigi ignore. Uz Satversmes tiesu jaiet nevis pasvaldibam, bet vecakiem, kuru berni netiek nodrosinati ar elementaro bernudarza pakalpojumu!
  • mammucis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl