Bērnu vasaras nometnes ir “uz izķeršanu”. Vietu tajās vairs tikpat kā nav…

1 komentārs

Kaut gan līdz vasaras brīvlaikam skolās vēl pusmēnesis, lētākajās vasaras nometnēs brīvu vietu gandrīz vairs nav. Vecākiem uz tām jāpiesakās vismaz aprīlī, tikmēr eksperti uzskata, ka nometņu līdzfinansēšanā jāpiedalās arī valstij.

Divu bērnu māmiņa Ilze pirms nedēļas mēģināja pieteikt savu dēlu pirmklasnieku uz vasaras nometni. Lai pieteiktos, bija jābrauc uz nometnes norises vietu, un Ilze uzreiz netika, bet pēc dažām dienām vietu vairs nebija. Pēc viņas domām, vietu skaitam šādās nometnēs jābūt krietni lielākam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Šobrīd daudzās nometnēs, kur maksa ir zemāka, visas vietas jau ir aizpildītas. Kopumā šobrīd Latvijā reģistrētas gandrīz 800 vasaras nometnes, puse no tām ir dienas nometnes. Tās ir vairāk ir pieprasītas tādēļ, ka tās ir lētākas nekā diennakts nometnes. Parasti tās ilgst 2 nedēļas, bērniem tiek piedāvāta ļoti plaša programma no 9 rītā līdz 5 vakarā – muzeju, citu Latvijas pilsētu un kino apmeklējumi. Cena ir atkarīga no piedāvājuma, bet aptuveni trešdaļu sedz Rīgas pašvaldība. Arī Rīgas Dabaszinību skola organizē dienas un diennakts nometnes, bet tieši dienas nometnes “aizpildās” ļoti ātri.

Sarakstu ar visām nometnēm, kuras finansē Rīgas pašvaldība, publicē portālā e-skolas.lv. Šogad vasaras nometnēm Rīgas pašvaldība piešķīrusi 500 tūkstošus eiro. Tā plāno atbalstīt ap 270 nometnēm, kurās atpūtīsies ap 700 bērnu un jauniešu. Tikmēr ne visas pašvaldības var atbalstīt bērnu nometnes, viss atkarīgs no katras pašvaldības rocības.

Vasaras nometnes nebūt nav vienīgais piedāvājums, kur pavadīt laiku vasarā. Vajadzētu painteresēties vietējā pašvaldībā, kādas alternatīvas vēl tiek piedāvātas. Tie var būt gan brīvā laika centri, gan citas aktivitātes, par ko nav jāmaksā. Ir iespējas arī apmeklēt radošās darbnīcas bibliotēkās.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl