Bērnu vasaras nometnes ir “uz izķeršanu”. Vietu tajās vairs tikpat kā nav…

1 komentārs

Kaut gan līdz vasaras brīvlaikam skolās vēl pusmēnesis, lētākajās vasaras nometnēs brīvu vietu gandrīz vairs nav. Vecākiem uz tām jāpiesakās vismaz aprīlī, tikmēr eksperti uzskata, ka nometņu līdzfinansēšanā jāpiedalās arī valstij.

Divu bērnu māmiņa Ilze pirms nedēļas mēģināja pieteikt savu dēlu pirmklasnieku uz vasaras nometni. Lai pieteiktos, bija jābrauc uz nometnes norises vietu, un Ilze uzreiz netika, bet pēc dažām dienām vietu vairs nebija. Pēc viņas domām, vietu skaitam šādās nometnēs jābūt krietni lielākam.

Foto

Šobrīd daudzās nometnēs, kur maksa ir zemāka, visas vietas jau ir aizpildītas. Kopumā šobrīd Latvijā reģistrētas gandrīz 800 vasaras nometnes, puse no tām ir dienas nometnes. Tās ir vairāk ir pieprasītas tādēļ, ka tās ir lētākas nekā diennakts nometnes. Parasti tās ilgst 2 nedēļas, bērniem tiek piedāvāta ļoti plaša programma no 9 rītā līdz 5 vakarā – muzeju, citu Latvijas pilsētu un kino apmeklējumi. Cena ir atkarīga no piedāvājuma, bet aptuveni trešdaļu sedz Rīgas pašvaldība. Arī Rīgas Dabaszinību skola organizē dienas un diennakts nometnes, bet tieši dienas nometnes “aizpildās” ļoti ātri.

Sarakstu ar visām nometnēm, kuras finansē Rīgas pašvaldība, publicē portālā e-skolas.lv. Šogad vasaras nometnēm Rīgas pašvaldība piešķīrusi 500 tūkstošus eiro. Tā plāno atbalstīt ap 270 nometnēm, kurās atpūtīsies ap 700 bērnu un jauniešu. Tikmēr ne visas pašvaldības var atbalstīt bērnu nometnes, viss atkarīgs no katras pašvaldības rocības.

Vasaras nometnes nebūt nav vienīgais piedāvājums, kur pavadīt laiku vasarā. Vajadzētu painteresēties vietējā pašvaldībā, kādas alternatīvas vēl tiek piedāvātas. Tie var būt gan brīvā laika centri, gan citas aktivitātes, par ko nav jāmaksā. Ir iespējas arī apmeklēt radošās darbnīcas bibliotēkās.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl