11 komentāri
Bērnu vārdos popularitāti atgūst vecmāmiņu un vectētiņu vārdi – Alise, Elza, Jēkabs, Dominiks, Miķelis
Pixabay

Apliecinot cieņu un mīlestību pret savu dzimtu un saknēm, bērnus mēdz nosaukt viņu vecvecāku vārdos. Tāpēc tagad ir daudzi bērnu vārdi, kas bijuši populāri 20. un 30. gados, tad zaudējuši savu popularitāti, bet tagad atkal kļuvuši ļoti populāri.

Piemēram, atkal pēc divām vai trim paaudzēm populāri tagad ir kļuvuši tādi bērnu vārdi kā Roberts, Kārlis, Ernests, Rihards un Jēkabs, – šādu informāciju apkopojusi Centrālā statistikas pārvalde.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mazāku popularitāti guvuši, pazuduši no topa, līdz tomēr atguvuši savu vietu mūsdienu topā ir tādi vectēvu vārdi kā Bruno un Rūdolfs.

Bez jau minētajiem vārdiem Vidzemē popularitāti atguvuši agrāk šajā reģionā populāri vārdi – Reinis un Eduards. Savukārt Kurzemē vecvectēvu vārdā nosauktie jaundzimušie Miķeļi ļāvuši šim vārdam atgriezties 100 populārāko vīriešu personvārdu topā.

Latgalē popularitāti atguvuši gan jau iepriekš minētie vārdi, piemēram, Roberts, gan senie slāviskas izcelsmes vārdi (Iļja, Dmitrijs un Kirils), kā arī kādreiz Latgalē samērā populārais Dominiks.

Meiteņu vārdu modi ļoti ietekmē vecvecmāmiņu un vecmāmiņu vārdi. No šobrīd 10 populārākajiem jaundzimušo meiteņu vārdiem seši ir vārdi, kas zaudējuši popularitāti un atgriezušies topā ap 2000. gadu: Sofija, Emīlija, Marta, Alise, Katrīna un Elza.

Visi šie vārdi ir bijuši ļoti populāri vai salīdzinoši bieži izplatīti no 1918. līdz 1940. gadam, ap 1945. gadu izkrituši no topa, lai atgrieztos ap 1990. gadu, un kļuvuši ļoti populāri ap 2000.–2005. gadu.

Vecvecmāmiņu paaudzei (1920. gads) vispopulārākie no šiem vārdiem bija Elza (5. vieta), Marta (8. vieta) un Emīlija (13. vieta).

TOP komentāri

  • Kristīne Šeļagovska
  • adel
    +1 +1 0

    adel

    jauki, ka senie latviskie vārdi atkal modē..Jā jebkurš latviskais vārds ir skaistāks par tiem ārzemju ievazātajiem...
  • Agnese Spula

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl