1 komentārs

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālruņa darbinieki saņem zvanus arī par ārkārtīgi smagām tēmām, piemēram, pašnāvībām un izvarošanām. Šonedēļ uzticības tālrunis sāk darboties arī naktī, un tā darbinieki uzskata, ka nakts stundas atklās vēl plašāku problēmu loku.

Taču visbiežākais iemesls ir attiecību problēmas ģimenē vai arī nesaskaņas ar vienaudžiem. Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā patlaban dienā saņem ap diviem simtiem zvanu un telefons ir “karsts” pēcpusdienās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Agita Alksne, VBTAI uzticības tālruņa konsultante, psiholoģe:

Bērni zvana tad, kad viņiem ir beigušās stundas, un arī vakara stundās. Tie stāsti ir dažādi – dažādi jautājumi mēdz būt saistībā ar kaut kādām sabiedrībā aktuālām tēmām, par notikumiem, arī interese par bērna vecumposma īpatnībām.

Neizpaliek arī stāsti par šķiršanos, emocionālu un fizisku vardarbību skolās. Turklāt visbiežāk zvana 11–13 gadus veci pusaudži, kam ļoti aktuāla draudzības tēma.

Uzticības tālruņa darbinieki novērojuši, ka zvanu skaits gadu gaitā nedaudz sarucis, bet tēmas ir kļuvušas daudz smagākas. Darbinieki to skaidro arī ar faktu, ka daudziem bērniem vacāki strādā ilgas darba stundas un bērni jūtas vientuļi.

Nereti bērni veic izmēģinājuma zvanu, lai pārliecinātos, kā operators reaģēs. Neizpaliek arī situācijas, ka pēc sarunas bērni atzvana un saka ”paldies” par atbalstu grūtajā brīdī.

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl