1 komentārs

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) vairs nebrīdinās par plānotajām pārbaudēm, tā intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja VBTAI priekšniece Marianna Dreja.

Vienlaikus viņa skaidro, ka līdz šim VBTAI mājaslapā ticis publicēts pārbaužu mēneša plāns, kas vairs netiks darīts. Iestādēm šādi tiek dota iespēja iepriekš sagatavoties, tomēr pārbaudes ir efektīvas, kad tās ir negaidītas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Marianna Dreja
VBTAI priekšniece

Mana līdzšinējā pieredze norāda, ka pārbaudes ir efektīvas tad, kad tās ir negaidītas. Arī inspekcijai faktiski būtu jāskatās uz tām lietām, kas notiek reāli dzīvē, nevis mēnesi iepriekš mēs sagatavojam iestādi – tādā un tādā datumā inspekcija ieradīsies. Tad iestādei ir iespēja sagatavoties šai pārbaudei, un mēs nezinām, kas notiek nākamajā dienā. Inspekcija informēs par pārbaudēm tikai tad, ja tas būs nepieciešams pašai iestādei, piemēram, nepieciešams, lai pārbaudes laikā klasē ir konkrēts skolēns vai pasniedzējs.

Tāpat VBTAI priekšniece norādīja, ka šobrīd notiek izpēte, kā efektivizēt VBTAI darbu. Viņa minēja, ka ir pietiekami daudz vakanču, kas neļauj strādāt tik operatīvi kā gribētos. Tāpat tiek domāts par ciešāku sadarbību ar citām iestādēm. Piemēram, jau esot panākta vienošanās ar Veselības inspekciju, ka uz pārbaudēm iestādēs, kur notiek arī veselības uzlabošanas un uzturēšanas darbi, iestādes dosies kopā.

Viņa arī piebilda, ka VBTAI vadībai dots uzdevums tikties ar Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociāciju, lai runātu par aktuālām problēmām un iespējām pilnveidot bāriņtiesu darbību.

TOP komentāri

  • Ciema detektīvs

    Ciema detektīvs

    Bet kad tiks izveidota Bērnu PIENĀKUMU IEVĒROŠANAS uzraudzības inspekcija???
    Būtu ļoti labi, ja kāds no bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas publiski atbildētu sabiedrībai uz šo jautājumu.
    Patlaban, lielākā daļa ar bērnu tiesībām BEZKAUNĪGI SPEKULĒ, lai attaisnotu savu pārkāpumu un arī pat noziegumu izdarīšanu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl