Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija turpmāk vairs nebrīdinās par pārbaudēm

1 komentārs

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) vairs nebrīdinās par plānotajām pārbaudēm, tā intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja VBTAI priekšniece Marianna Dreja.

Vienlaikus viņa skaidro, ka līdz šim VBTAI mājaslapā ticis publicēts pārbaužu mēneša plāns, kas vairs netiks darīts. Iestādēm šādi tiek dota iespēja iepriekš sagatavoties, tomēr pārbaudes ir efektīvas, kad tās ir negaidītas.

Marianna Dreja
VBTAI priekšniece

Mana līdzšinējā pieredze norāda, ka pārbaudes ir efektīvas tad, kad tās ir negaidītas. Arī inspekcijai faktiski būtu jāskatās uz tām lietām, kas notiek reāli dzīvē, nevis mēnesi iepriekš mēs sagatavojam iestādi – tādā un tādā datumā inspekcija ieradīsies. Tad iestādei ir iespēja sagatavoties šai pārbaudei, un mēs nezinām, kas notiek nākamajā dienā. Inspekcija informēs par pārbaudēm tikai tad, ja tas būs nepieciešams pašai iestādei, piemēram, nepieciešams, lai pārbaudes laikā klasē ir konkrēts skolēns vai pasniedzējs.

Tāpat VBTAI priekšniece norādīja, ka šobrīd notiek izpēte, kā efektivizēt VBTAI darbu. Viņa minēja, ka ir pietiekami daudz vakanču, kas neļauj strādāt tik operatīvi kā gribētos. Tāpat tiek domāts par ciešāku sadarbību ar citām iestādēm. Piemēram, jau esot panākta vienošanās ar Veselības inspekciju, ka uz pārbaudēm iestādēs, kur notiek arī veselības uzlabošanas un uzturēšanas darbi, iestādes dosies kopā.

Viņa arī piebilda, ka VBTAI vadībai dots uzdevums tikties ar Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociāciju, lai runātu par aktuālām problēmām un iespējām pilnveidot bāriņtiesu darbību.

1 komentārs