Bērnu slimnīcas glābējsilītē atstāta meitenīte

18 komentāri
Bērnu slimnīcas glābējsilītē atstāta meitenīte
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS / F64

Piektdien, 27. novembrī, ap pulksten četriem pēcpusdienā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) glābējsilītē atstāta aptuveni četrus mēnešus veca meitenīte, informēja BKUS Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle.

Mazulīte sver nepilnus septiņus kilogramus un ir 65 centimetrus gara. Ārsti pēc pirmajām apskatēm viņas veselības stāvokli raksturo kā labu.

Šis ir pirmais mazulis šogad, kas ir ielikts Bērnu slimnīcas glābējsilītē.

Madonā, Glābējsilīte (“Babybox”) ir vieta, kur vecāki var anonīmi atstāt savus jaundzimušos adopcijai. Tās tiek parasti uzstādītas slimnīcas teritorijā. Bērnu slimnīcā izvietotā glābējsilīte, īstenojot projektu “Babybox”, tika atklāta 2009.gada 8.septembrī, un tā bija pirmā glābējsilīte Latvijā. Kopumā Latvijā ir izveidotas astoņas glābējsilītes – Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Rēzeknē, Daugavpilī un Jelgavā.

Glābējsilīte ir speciāla vieta, kurā vecāki, dažādu apstākļu spiesti,  anonīmi var atstāts avu mazuli. Ja mazuli tajā atstāj, viņš nav pasludināts kā pazudis un arī bērna vecāki nav zināmi, mazulim tiek piešķirts atradeņa statuss, kas ļauj uzsākt adopcijas procesu.

Sešu mēnešu laikā pēc mazuļa ievietošanas glābējsilītē bērna bioloģiskie vecāki gan var vērsties bāriņtiesā ar vēlmi atgūt mazuli. Ja tā notiek, bāriņtiesai ir jāizvērtē, vai tas ir bērna interesēs.