Bērnu slimnīcas fonds šogad svin 20 gadu jubileju

0 Komentāru

Bērnu slimnīcas fonds (BSF) šogad svin 20 gadu jubileju un sirsnīgi pateicas katram, kurš šo gadu laikā ir atbalstījis bērnu veselību, vēsta “900 sekundes”.

Pateicoties ziedotājiem, tūkstošiem bērnu visā Latvijā ir saņēmuši atbalstu ārstniecībai, un pēdējo piecu gadu laikā vien palīdzība sniegta 2775 individuāliem bērniem. 20 gadu laikā ir īstenoti arī vairāk nekā 600 dažādu ar bērnu veselību saistītu projektu, kas palīdz veseļoties jebkuram mazajam pacientam, kurš ārstējas Bērnu slimnīcā.

Lielākie projekti, kas tapuši, pateicoties ziedotājiem, ir Vecāku mājas rekonstrukcija, Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcija, Acu, kakla un deguna slimību nodaļas remonts un piebūve, Ķirurģijas nodaļas remonts, spēļu istabu ierīkošana slimnīcas nodaļās, Bērnu slimnīcas bibliotēkas izveidošana, autisma kabineta izveidošana, mākslas un mūzikas terapijas kabineta un kustību terapijas kabineta izveide.

Tāpat arī spēļu terapijas kabineta “Mazo dakterīšu skola” aprīkošana, rotaļu laukumu izveidošana Torņakalnā un Gaiļezerā un jaunās Bērnu slimnīcas virtuves aprīkošana un kustības “Ēstprieks” izveidošana. Visi īstenotie projekti ir bijuši komandas darba rezultāts, kur iesaistījušies gan Bērnu slimnīcas un Bērnu slimnīcas fonda darbinieki, gan ziedotāji.

20 gadu laikā Bērnu slimnīcas fonda piesaistītais finansējums ir 12 896 269 eiro, no kuriem aptuveni 93% ir ziedojumi, bet pārējais finansējums piesaistīts caur Eiropas Sociālā fonda, SIF, pašvaldību, valsts un citiem finanšu avotiem. Lielākā finansējuma daļa – 54,3% apmērā – tikusi ieguldīta Bērnu slimnīcas infrastruktūras uzlabošanā: telpu remontos, mēbeļu, cita aprīkojuma sagādāšanai, lai uzlabotu bērnu un vecāku labsajūtu slimnīcā. 29,7% no finansējuma novirzīti ārstniecības pakalpojumu un medicīnisku ierīču sarūpēšanai.

Viena no fonda dibinātājām, anesteziologs – reanimatologs, Bērnu slimnīcas Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikas vadītāja, doktore Arta Bārzdiņa

“2001. gadā bija pagājuši 10 gadu, kopš Latvija atkal bija atguvusi neatkarību. (..) Bērnu slimnīcā ļoti daudz kas bija kā padomju laikos, taču vairums Bērnu slimnīcas ārstu bija pabijuši ārzemju klīnikās, arī es. Bija tapusi vīzija par to, uz kurieni ir jāvirzās, bet kā to panākt? Skaidrs bija viens – ir jāiesaista sabiedrība, jāatrod atbalstītāji, sponsori tieši tāpat kā to dara klīnikas rietumos. Viņu veiksmes stāsts balstīts slimnīcas atbalsta fondu aktīvā darbībā, un tāpēc 2000. gada nogalē tapa ideja dibināt Bērnu slimnīcas atbalsta fondu.”

8,8% finansējuma tikuši novirzīti Bērnu slimnīcas personāla tālākizglītībai un pieredzes iegūšanai ārvalstīs, savukārt 7,2% finansējuma ir ieguldīti individuālu bērnu veselības vajadzību atbalstam, apmaksājot dažādas terapijas, diagnostiku, medikamentus, palīgierīces un citas lietas, kas uzlabo veselību un dzīves kvalitāti, bet nav valsts apmaksātas.

“Bērnu veselības aprūpe šo 20 gadu laikā ir ļoti mainījusies, bet mūsu mērķis un misija paliek nemainīgi – lai katram bērnam Latvijā neatkarīgi no ģimenes finansiālajām iespējām būtu pieejama labākā iespējamā veselības aprūpe. Atbalstot Bērnu slimnīcas attīstību, visus šos gadus esam stiprinājuši valsts sniegto, tātad bezmaksas, pakalpojumu. Tas ir svarīgi un aktuāli arī šodien – jo zinošāki būs slimnīcas ārsti un labāks, mūsdienīgāks medicīniskais aprīkojums, jo lielāks ieguvums tas būs mūsu bērniem, kuri ar smagām saslimšanām nokļūst Bērnu slimnīcā no visas Latvijas. Pēdējo gadu laikā daudz palīdzam arī bērniem pēc ārstēšanās slimnīcā, kad nepieciešams atbalsts veselības uzlabošanai, kas nav valsts apmaksāts, bet ir ārstu rekomendēts,” pateicību pauda Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Bērnu slimnīcas fonda 20 gadu jubilejas laikā tiks publicēti video stāsti, kuros atspoguļosies ziedotāju sniegtā palīdzība caur bērnu un viņu ģimeņu stāstiem, tāpat tiks apkopota un Bērnu slimnīcas fonda sociālos tīklos publicēta statistika un informācija par lielākajiem paveiktajiem darbiem. 8. oktobrī, tuvojoties Pasaules mentālās veselības dienai, Bērnu slimnīcas fonds sadarbībā ar Bērnu slimnīcu, piedaloties vairākiem starptautiski atzītiem nozares profesionāļiem, rīkos konferenci par bērnu un pusaudžu mentālo veselību.

0 Komentāru