Bērnu slimnīcā strādājošiem pedagogiem ar īpašas izstādes starpniecību pateicas par darbu

1 komentārs
Bērnu slimnīcā strādājošiem pedagogiem ar īpašas izstādes starpniecību pateicas par darbu

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Pedagoģijas dienestam šomēnes aprit 30 gadi, un par godu jubilejai ir izveidota pat īpaša skolotāju darbu izstāde, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Skolotāja Sindija Ādamsone strādāt uz bērnu slimnīcu atnāca uzreiz pēc augstskolas. Darba specifika viņu pārsteidza. Tomēr visu šo 16 gadu laikā viņa savu izvēli nav nožēlojusi.

BKUS interešu izglītības pedagogs Sindija Ādamsone

“Tas nav vienveidīgs. Tas, ka cilvēki mainās, un tas, ka tu vari pats kopa ar viņiem mainīties, attīstīties, tas nav tāds vienmuļš darbs. Tu nāc uz darbu ar prieku.”

Galvenais interešu izglītības uzdevums ir novērst mazo slimnieku uzmanību no sāpēm, bailēm. Veidojot no papīra koši krāsainu flamingo, bērns aizmirst, par to, ka, piemēram, viņam nedrīkst tagad ēst, jo ir jānodod analīzes.

“Sākumā bija grūti. Tu tā kā ņem pie sirds. Aizgāju mājās, un tā pārdomāju. Tās situācijas ir daudz un dažādas. Tu izdzīvo līdzi. Ti laika gaitā tā ka cenšas iekšā sirdī nelaist. Bet mēs jūtam līdzi. Ļoti bieži vecāki rotaļu istabā vecāki nāk arī ar mums izrunāties. Viņi to sirdi izkrata,” saka BKUS interešu izglītības pedagogs Sindija Ādamsone.

Ne kurš katrs var kļūt par pedagogu un vēl mazāks ir to cilvēku loks, kas var skolot slimus bērnus.

“Īsākais laiks, ko pedagogs ir izturējis, ir viena priekšpusdiena. Kad man tiešām pedagoģe atnāca un pateica, ka viņa nevar darīt šo darbu. Tas bija saprotami, jo ne visi to var. Šajā darbā strādājot, ir jābūt motivācijai un jābūt tādai kā sirds izglītībai. Jābūt radošām prasmēm un spējām, cilvēkam ir jābūt fleksiblam,” teica BKUS Pedagoģijas dienesta vadītāja Indra Veismane.

Pandēmijas laiks ir krasi mainījis Bērnu slimnīcas Pedagoģijas dienesta ikdienu. Vispārizglītojošo programmu bērni apgūst tā pat kā pārējie skolēni – attālināti. Savukārt 17 interešu izglītības pedagogi turpina strādāt klātienē. Nodarbības gan notiek tikai viens pret vienu. Bet, lai palīdzētu pēc iespējas lielākam mazo pacientu skaitam, skolotāji regulāri sagatavo Radošo darbu portfeļus par dažādām tēmām.

Šogad Pedagoģijas dienesta 30 gadi atzīmēti ar izstādi, kurā ar saviem darbiem skolotāji stāsta par savu ikdienu. Par bērnu sāpēm, drosmi, par vecāku pārdzīvojumiem un cerību uz veiksmīgu izveseļošanos, kas ir katra slimnīcas stāsta galā.

1 komentārs