11 komentāri

Mediķi ceļ trauksmi un aicina pieaugušos glabāt medikamentus bērniem nepieejamā vietā! Bērnu slimnīcā Rīgā nonācis kāds divus gadus vecs bērns, kurš pārdozējis narkotikas.

Mazulis bija iedzēris metadonu, ko lieto viņa vecāki, lai ārstētos no narkotiku atkarības.

Šis neilgā laika posmā ir jau otrais gadījums, kad bērni saindējas ar šo stipro medikamentu. Jūnija beigās opiāta tipa narkotisko vielu bija iedzēris arī kāds trīsgadīgs puika.

Bērnu slimnīcas mediķi ceļ trauksmi, aicinot pieaugušos glabāt medikamentus bērniem nepieejamā vietā.

Notikušās nelaimes gulst tikai un vienīgi uz pašu vecāku sirdsapziņas, kuri pret savu atvasi izturējušies bezatbildīgi.

Patlaban slimnīcā esošajam mazulim no metadona iedzeršanas bijusi pilnībā apstājusies elpošana. Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem izdevās bērnu atelpināt un, ievadot medikamentus jeb pretindi, bērna stāvokli izdevies stabilizēt.

Arta Bārzdiņa
BKUS Intensīvās terapijas un anestezioloģijas klīnikas vadītāja

Liekas, ka nelaime šoreiz būs gājusi secen un ar bērniņu viss būs kārtībā. Sekas varēja būt draudošas, ja neelpo, skābeklis netiek klāt vitāli svarīgiem orgāniem, kuru funkcijas tiek traucētas, īpaši smadzenes, līdz ar to bērns var kļūt invalīds. Katrā ziņā to mēs varam kvalificēt kā nolaidību pret bērnu, nesauksim to par vardarbību, bet kā nolaidību un nevīžīgu attieksmi pret šo mūsu mazo valsts pilsoni.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā gadā vidēji nonāk ap 50 mazo pacientu, kuri saindējušies ar dažādiem medikamentiem.

TOP komentāri

 • zane
  +7 +6 -1

  zane

  Kad beidzot izdos likumu,kaa sodiit vecaakus ja neveeriibas rezultaataa cietis vinju beerns .Dziivnieki savus mazuljus sargaa labaak.
 • Narkots
  +2 +2 0

  Narkots

  Nozeloja gan ir ta musu tevzeme un vinu jaunie mammucisi un papucisi . Bernu bendes !
 • Liene
  0 0 0

  Liene

  Ja vecāki ir narkomāni, ko var gaidīt? Ka slēps tās kaut kur bērnam nepiejamā vietā? Labi, ka ārstējas, bet - tiešām? Tādi drīkst audzināt 2 gadus vecu bērnu? Tad jau kad bija atkarīgi, bērns bija pat vēl mazāks. Nja... bet uzmanību pievērš tik tad, kad jau par vēlu? Sekas bērnam BŪS. Neviena narkotiku lietošana vai pārdozēšana nepaliek bez sekām. Pat ja tās nav acīmredzamas

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl