Bērnu slimnīcā nogādāts bērns, kurš smagi saindējies ar medikamentiem

0 Komentāru
Bērnu slimnīcā nogādāts bērns, kurš smagi saindējies ar medikamentiem
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Naktī uz ceturtdienu, 22. oktobri, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) nogādāts mazs bērns, kurš bīstami saindējies ar medikamentiem, portālu Skaties.lv informē BKUS.

Šobrīd ārsti bērna stāvoklis vērtē kā smagu.

”Šonakt mūsu prioritāte bija izglābt dzīvību bērnam, kurš savam vecumam normālā veidā iepazīst pasauli – aktīvi pētot, aptaustot un arī apēdot visu, kas viņam ir pieejams. Tāpēc vēlreiz vēlamies atgādināt vecākiem, vecvecākiem un sabiedrībai kopumā, cik ļoti svarīga ir drošas vides nodrošināšana bērniem. Protams, mēs visi šobrīd esam satraukti par Covid-19 izplatību un apgūstam jaunos ierobežojumus, tomēr tas nav vienīgais risks mūsu, mūsu tuvinieku un bērnu veselībai un dzīvībai. Aicinu katru atcerēties, ja jūsu tuvumā ir bērns, tā ir arī jūsu, ne tikai vecāku atbildība pasargāt mūsu mazākos līdzcilvēkus. Bērnu ziņkārība ir milzīga, un diemžēl ne vienmēr visas potenciāli bīstamās situācijas vecāki ir paredzējuši un atbilstoši novērsuši visus riskus,” stāsta BKUS Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikas vadītāja Arta Bārzdiņa.

BKUS ārsti aicina visus vecākus pārliecināties, ka mājas aptieciņas ar jebkādiem medikamentiem, sadzīves ķīmija (skābes, līdzekļi vannas istabas tīrīšanai u.c.) un citas bīstamas lietas ir novietotas bērnam nepieejamās vietās. Gadījumos, kad bērns viesojas pie vecvecākiem, citiem radiniekiem, draugiem vai citās vietās, nepieciešams uzraudzīt, ka arī šīs telpas ir drošas bērnam.

Šogad bērnu skaits, kas nogādāti slimnīcā ar dažādām traumām ir būtiski pieaudzis, informē BKUS. Vasaras mēnešos ir sasniegts antirekords – vasaras laikā pēc gūtām traumām medicīnisko palīdzību meklējuši turpat 6000 bērnu, kas ir par 700 vairāk nekā pērn. Daudzus gadījumus varētu novērst pieaugušie, rūpīgāk pievēršot uzmanību bērnu drošības jautājumiem.

0 Komentāru