6 komentāri

Bērnu slimnīcas rehabilitācijas nodaļa jau gadiem atrodas telpās, kas nav piemērota bērniem ar kustību traucējumiem un viņu vecākiem. Tā vienai māmiņai un viņas bērnam, kas pārvietojas īpašos ratiņos, rehabilitācijas procedūras saņemšanai bija jādodas uz ēkas trešo stāvu, taču nedz pacēlāja, nedz lifta ēkā nav.

Mediķi māmiņai ar ratiņos esošo bērnu likuši doties uz veco ēku, kur trešajā stāva ir rehabilitācijas kabinets. ”Labi, tālāk arī dodamies. Atveram durvis – tādas pasmagas metāla durvis.  Ar vienu roku turu durvis, ar otru roku stumju to bērnu iekšā. Pret ko mēs atduramies? Ir trepes, pacēlāja nav, lifta nav, nekā nav. Tā ēka ir, nevis uz sabrukšanas robežas, bet tāda sajūta, ka tu esi iegājis, es pat nezinu… kaut kādā pagrabā. Tā atmosfēra, sienas.. tā kā riktīga ”maskačka”,” piedzīvoto atceras bērna māmiņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Māmiņa savu bērnu atstāja pirmajā stāva un uz trešo stāvu kāpa viena. ”Viņi man piedāvāja, ka varētu palīdzēt uznest bērnu, bet es viņiem saku – saprotiet, tie rati ar bērnu nav viegli. Rati sver 10 kilogramus un bērns 20 kilogramus,” piedzīvoto stāsta bērna māmiņa.

Bērnu slimnīcas pārstāve Romēna Namniece par notikušo stāsta sekojošo: ” Mamma, sastopoties ar to, ka bērns būs jānes uz trešo stāvu, nebija pieņēmusi mūsu darbinieka piedāvājumu palīdzēt. Tāpat ergoterapēts bija piedāvājis šo pakalpojumu sniegt blakus telpā, kas ir izvietota pirmajā stāvā, bet mamma, iespējams, bija sašutusi par to, ka pakalpojums ir trešā stāvā un atteicās saņemt plānoto pakalpojumu.” Rehabilitācijas pakalpojumi ir pieejami pirmajā un arī pagrabstāvā. Šo piedāvājumu māmiņa komentē šādi: ”Saprotiet, tad tā nodarbība nav derīga šim bērnam. Viņam pie noteiktās diagnozes ir jābūt attiecīgam krēsliņam, kas viņu turēs, lai viņam pēc tam nedeformētos mugurkauls vai kaut kādas skoliozes neveidotos.” Romēna Namniece gan norāda, ka pats ārsta kabinets, kur notiek procedūras ir glīti izremontēts un pielāgots kvalitatīvai pakalpojuma sniegšanai, taču līdz tam ir jādodas cauri telpām, kas ir vizuāli nepatīkami.

Šī gan nav pirmā reize, kad pacienti sūdzas par šīm Bērnu slimnīcas telpām. ”Diemžēl tā situācija joprojām ir tāda, ka daļa no šīm ēkām nav piemērotas mūsdienu prasībām, bet tajās vēl arvien tiek nodrošināta ārstniecība. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem ir noteikts, ka ārstniecības vadītājs ir atbildīgs par to, lai nodrošinātu veselības aprūpes pakalpojumu pacientiem, kuri pēc šī pakalpojuma ir atnākuši,” tā situāciju skaidro Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Mēs esam lielu pārmaiņu priekšā, pavisam drīz, jo janvāra pirmajās nedēļās tiks slēgts līgums jau ar būvnieku, kurš uzsāks rekonstrukcijas darbus. Attiecīgi ēkas pirmā stāva esošajās telpās būs izvietots viss rehabilitācijas dienests,” tā skaidro Bērnu slimnīcas pārstāve.

Te gan jāpiebilst, ka remonti sāksies tikai tādā gadījumā, ja kāds neapstrīdēs būvniecības iepirkuma rezultātus. Ja tā notiks, tad nevar zināt, kad darbi sāksies, bet tikmēr jārēķinās jau ar ierasto neērto kārtību.

TOP komentāri

 • Zinu,ko runāju
  +1 +1 0

  Zinu,ko runāju

  Ja Tev būtu bērns invalīda ratos,Tu saprastu par ko te ir tas stāsts...Un ne jau tās cacas uzņemas audzināt bērnus ar īpašām vajadzībām.Tas nav viegli un katra diena ir cīņa...Un ja vēl nākas saskarties ar tādu lietu Eiropas savienības valstī,kad cilvēks ratiņkrēsla nevar normāli tikt uz sev paredzēto rehabilitācijas procedūru,tas tas jau ir absurds!!!
  P.S. Arī man ir 11gadīgs bērns invalīda ratiņos un saprotu šīs konkrētās mammas sašutumu.Lai Jums izturība un veselīgs Jaunais gads!!!
 • Zane
  0 0 0

  Zane

  Pašā saknē jau SŪDZĒTIES, nozīmē problēmu jau pašā sievietē. Grūtības neviens gudrs nemēra kilogramos, bet gan vismaz mēģina pieslēgt prātu , un rīkoties. Varēja pati uzreiz lūgt palīdzību. Un pie tam, ja vēl tā bija piedāvāta....tad par ko cilvēki brīnās, kuriem ir ikdiena pārvērtusies par cīņu. Labāk ir savilkt pieri , klaigāt un lamāties????
  Kādi Jūs pret pasauli, tāda pasaule Jums apkārt... Līdzjūtība...
 • secinājumsAizrādījums māmiņai
  0 0 0

  secinājumsAizrādījums māmiņai

  Māmiņa , ļoti nekorekti bija pielīdzināt minētos apstākļus '' maskačkai '' ! Arī tur dzīvo cilvēki un ne mazums bērnu - invalīdu ! Pie tam tas ir pilsētas vēsturiskais raj. , kurā dzīvo liels procents no pilsētas iedzīvotājiem !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl