Bērnu slimnīca lūdz palīdzēt priekšlaikus dzimušajiem bērniņiem un uztamborēt astoņkājus

43 komentāri

Tiek meklēti tamborēti astoņkāji – priekšlaikus dzimušajiem bērniņiem tie atgādina nabassaiti, tāpēc Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neonatoloģijas klīnikas mediķi lūdz šos jūras iemītniekus uztamborēt.

Jeļena ir viena no rokdarbniecēm, kura uzreiz atsaucās aicinājumam uztamborēt astoņkājus. Viņa ar saviem darbiem cenšas piedalīties labdarības akcijās, tāpēc ar prieku ķeras pie darba.

Jeļena tamborē tikai labā garastāvoklī, lai enerģija, kas nāk no šīm rotaļlietām, būtu tikai pozitīva.

“Gribas kaut ko labu paveikt. Man liekas, tās ir foršas mantiņas ar jēgu. Un, ja lūdz, kāpēc tad neuztaisītu. Tas neaizņem ļoti ilgu laiku,” saka Jeļena.

Jeļena raidījumam “900 sekundes” palūdza nodot jau gatavu astoņkāji ar dzelteniem taustekļiem Bērnu slimnīcas Neonatoloģijas klīnikā. Covid-19 dēļ tajā tikt pagaidām žurnālistiem nav iespējams, tāpēc astoņkāji atdevām klīnikas virsārstei Ilzei Melderei ārā, slimnīcas teritorijā. Dakterei rokās jau bija daži, kurus paspēja uztamborēt un atvest uz slimnīcu citas rokdarbnieces. Mazie astoņkājīši derēs mazākiem priekšlaicīgi dzimušiem bēbīšiem, Ļenas – drusku lielākiem.

Lūgums uztaisīt šos daudzkrāsainos jūras dzīvnieciņus sociālajos tīklos izskanēja pirms nepilnām divām dienām, bet dažas stundas pēc publikācijas pirmie astoņkājīši jau atceļoja līdz Bērnu slimnīcai.

“Paldies visām meistarēm, kas mums šos oktopusus jeb astoņkājus piegādāja. Pirmos sūtījumus esam saņēmuši,” saka Meldere.

Astoņkāja taustekļi priekšlaikus dzimušajiem bērniņiem atgādina mammas nabassaiti, kad viņi bija mammas puncī.

“Tātad nabassaitē, kurā viņi var ieķerties, radot kā tādu drošības sajūtu un arī netraucējot māsiņām, lai bērni neieķeras vados, bet labāk, lai izmanto astoņkājīšus,” bilst Meldere.

Astoņkāji vislabāk tamborēt no 100% kokvilnas, lai tas pēc iespējas mazāk pūkotos. Vilnu astoņkājiem izmantot nevajadzētu. Aptuvenie izmēri: galva četri līdz astoņi centimetri, kāju garums ap 17 centimetriem. Krāsas der dažādākas, bet izvairīties labāk tikai no divām – melnas un sarkanas.

43 komentāri