Bērnu slimnīca izveidojusi animāciju bērniem par masku valkāšanas nepieciešamību

0 Komentāru
Bērnu slimnīca izveidojusi animāciju bērniem par masku valkāšanas nepieciešamību

Bērnu klīniskās universitātes slimnīca (BKUS) ir izveidojusi animāciju, lai palīdzētu vecākiem, skolotājiem un citiem bērnu audzināšanā iesaistītajiem pārrunāt ar jauno paaudzi masku valkāšanas nepieciešamību Covid-19 pandēmijas laikā, Skaties.lv informēja BKUS.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe informēja, ka darbā ar bērniem ir novērojusi, ka mazo pacientu gatavību pieņemt pārmaiņas un noteikumus, ja viņiem izskaidro to nepieciešamību. “Masku nēsāšana ir vienkārša, droša, un tā var pasargāt mūs ne tikai no Covid-19, bet arī no citiem slimību ierosinātājiem un alergēniem, ko medicīnā zinām jau sen. Ceru, ka šī animācijas filmiņa būs vērtīgs palīgs sarunu uzsākšanai ar mūsu mazākajiem sabiedrības pārstāvjiem,” iedrošināja Snipe.

Animācija iedzīvina Jāņa Šipkēvica radīto mūziku, kuras vārdu autors ir Marts Pujāts. Animācijas autore ir māksliniece Inese Vēriņa-Lubiņa.

“Piedzīvojam laikus, kas nav līdzīgi nekam iepriekš pieredzētam. Un šādos apstākļos liels izaicinājums – atrast līdzsvaru starp drosmi uzticēties un “nestāvēšanu malā”. Es ļoti cienu Latvijas mediķus, viņu viedokli, zināšanas un esmu ārkārtīgi pateicīgs par viņu titānisko darbu un neatlaidību. Ceru, ka šī dziesmiņa atvieglos mūsu ceļu uz kopīgu sapratni un atveseļošanos,” savu iesaistīšanos animācijas filmā komentē mūziķis Jānis Šipkēvics.

Bērnu slimnīcas ārsti atgādina, ka medicīnas personāls un cilvēki, kas potenciāli varētu inficēt citus, ir izmantojuši šo aizsardzības līdzekli visā pasaulē jau gadu desmitiem, lai pasargātu apkārtējos. Tāpat arī cilvēkiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ ir novājināta imunitāte, piemēram, bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām ārstēšanās laikā, maskas ir bijis un joprojām ir svarīgs veids, kā sevi pasargāt.

0 Komentāru