Bērnu slimnīcā ik gadu nonāk vidēji 22 000 mazo pacientu, kuri cietuši no tīšas un netīšas vardarbības

3 komentāri

Lai mazinātu vardarbību pret bērniem, Bērnu klīniskās universitātes slimnīca uzsāk sociālo kampaņu – “Nosargāsim bērnus!”, akcentējot, ka bērnu drošība ir visas sabiedrības atbildība.

Kopējais vardarbībā cietušo bērnu daudzums patlaban pārsniedz jaundzimušo skaitu Latvijā.

Tie ir 22 000 mazo pacientu ik gadu, kuri cieš gan tādēļ, ka viņiem tīši nodara pāri, gan tad, kad tas notiek netiešā veidā, bērnam traumējoties.

Bērnu slimnīcā LNT Ziņām atzina, ka šī kampaņa ir teju izmisīga vēlme izveidot sarunu ar sabiedrību, lai cilvēki beidzot saprastu, ka nelaime var notikt ar ikvienu un ka šādi notikumi nav tikai kāda cita traģēdija, jo nereti tas viss beidzas ar bērna invaliditāti vai nāvi.

Liene Dambiņa
Bērnu slimnīcas fonda vadītāja

Lielākā daļa vecāku negrib, lai ar bērnu notiek nelaime, un tajā brīdī, kad bērns uzsēžas uz riteņa un priecīgs aizbrauc, nedomā, ka viņš jau nu gan kļūs par invalīdu vai nomirs.

Aizvadītajā gadā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas darbinieki ar aizdomām par vardarbību vai nelabvēlīgiem apstākļiem Latvijas bāriņtiesās vērsušies vairāk nekā 300 reižu.

TOP komentāri

 • Una Bērziņa
  +1 +1 0

  Una Bērziņa

  Tur jau ir ne tikai jaundzimušie, bet visi gadā cietušie bērni, kuri nonāk slimnīcā, kopumā.
 • Vilnis Priede
  0 0 0

  Vilnis Priede

  Vai tiesham tik daudz?.???ari ar caureju ir pieskaititi pie tiem?
 • Vilnis Priede
  0 0 0

  Vilnis Priede

  22000 vai shie skaitli nav par skalju izzisti ??? Piedzimst mums tik gada apmeram...sanak.ka visi ciesh no vardarbibas vai?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl