Bērnu radīti zīmējumi pārtop dizaina priekšmetos. Iegādājies un palīdzi SOS ciematam!

Pievienot komentāru
Bērnu radīti zīmējumi pārtop dizaina priekšmetos. Iegādājies un palīdzi SOS ciematam!
Publicitātes foto

Tirdzniecības parks Alfa kopā ar sadarbības partneriem šogad realizē labdarības projektu Rīga bērnu acīm. 12 bērniem no Valmieras SOS ciemata kopā ar izciliem Latvijas fotogrāfiem bija iespēja vienu dienu izjust galvaspilsētas burzmu un šarmu, un savas emocijas un iespaidus iemūžināt fotogrāfijās.

Kā stāsta tirdzniecības centra vadītāj Liene Apine, no bērnu radītām fotogrāfijām tapa īpaša dizaina priekšmetu kolekcija, kurus par ziedojumiem līdz pat decembra beigām var iegādāties tirdzniecības parkā. Visi no ziedojumiem saņemtie ieņēmumi par pārdoto preci nonāks atpakaļ pie bērniem, piepildot kādu sen nerealizētu sapni vai iegādājoties kādu SOS ciematam nepieciešamu lietu.

Kā jums radās ideja realizēt šādu projektu?

Tirdzniecības parka Alfa viena no pamatvērtībām ir ģimene, tāpēc radās doma iepriecināt kādu ģimeni, tāpēc izvēlējāmies Valmieras SOS ciematu, jo tas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem. Uzsākot projektu skaidri zinājām, ka nevēlamies vienkārši sarūpēt dāvanu un nogādāt to bērniem, tāpēc izvēlējāmies bērniem uzdāvināt iespēju pašiem iesaistīties projekta realizēšanā, gūstot prieku un gandarījumu par paveikto darbu.

Kā bērni iesaistījās?

Aicinājām uz Rīgu 12 lieliskus un aktīvus bērnus no Valmieras SOS ciemata, kuri kopā ar fotogrāfiem – Agnesi Aljēnu, Matīsu Markovski, Ediju Pālenu, Edgaru Kalmēnu un Karīnu Miezāju iemūžināja savus galvaspilsētas iespaidus fotogrāfijās, kuras dizainere Inese Saliņa ietērpa mūsdienīgos dizaina risinājumos un tie ir nodrukāti uz dažādiem priekšmetiem, ko šobrīd var iegādāties Alfā, labdarības stendā.

Foto

Kā bērni redz Rīgu? Kādi Rīgas skati ir redzami bildēs?

Katrs bērns Rīgu redzēja atšķirīgi. Bildēs iemūžināti klasiskie un tūristu iecienītie skati – baznīcu torņi un Brīvības piemineklis. Mēs ar bērniem arī pakāpāmies nedaudz augstāk, lai ieraudzītu Rīgu no putna lidojuma un bildēs iemūžinājām Rīgas jumtus. Tāpat ir notverti brīnišķīgi mirkļi kā kaija ceļas spārnos, vīrietis met barību baložiem. Bildēs ir retro piesitiens ar Poļu slavenajiem Fiat modeļiem un Ērenpreiss velosipēdiem. Tāpat vēl ir iemūžināta kanālmalas pīle un divi dzīvnieku patversmes Labās mājas iemītnieki – suņi Aksels un Patriks. Tā ir tapušas 12 brīnišķīgas bildes.

Kādas lietas ir radītas un nopērkamas pie jums?

Ar šo unikālo apdruku labdarības stendā ir pieejami T-krekli, krūzes, telefonu vāciņi un auduma somiņas. Katram priekšmetam ir atšķirīgi dizaini, kas preču klāstu padara interesantu un pievilcīgu.

Vai ir kāds dizains, kas jau iemantojis popularitāti pircēju vidū?

Topa augšpusē ir mūsu Brīvības pieminekļa – Mildas attēls – tas ir pieejams gan uz krūzēm, gan krekliem, gan telefonu vāciņiem. Skaistas fotogrāfijas ir izdevušās ar Rīgas panorāmas skatiem, kuri salikti kolāžā un ataino gan Rīgas jumtus, gan izceļ kādu īpašu detaļu, ko fotogrāfijā piefiksējuši bērni. Tāpat pircēji ir iecienījuši arī suņus, kaiju un baložus.

Kas vēl palīdzēja realizēt šo labdarības projektu?

Labdarības projektā Rīga bērnu acīm piedalījās arī vairāki sadarbības partneri: transportu bērniem nodrošināja Rīgas Taksometra Parks, par bērnu ēdināšanu rūpējās ātrās ēdināšanas restorānu tīkls Hesburger, fotogrāfijas mūsdienīgā dizainā ietērpa dizainere Inese Saliņa, savukārt dizaina priekšmetu kolekcijai tapt palīdzēja Uzvelckreklu.lv. Aicinu ikvienu apmeklēt labdarības stendu Alfā un parūpēties par jaukām Ziemassvētku dāvanām saviem mīļajiem, kā arī iepriecināt pašam sevi. Visi no ziedojumiem saņemtie ieņēmumi par pārdoto preci nonāks atpakaļ pie bērniem, piepildot kādu sen nerealizētu sapni vai iegādājoties kādu SOS ciematam nepieciešamu lietu.