Bērnu klīniskās universitātes slimnīca nepiekrīt pārmetumiem par nepamatotiem tēriņiem

Komentāri

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS ) vadība kategoriski nepiekrīt Veselības inspekcijas pārmetumiem par nepamatotu finansējuma izlietojumu.

Veselības inspekcija 2016. gadā, pārbaudot ārstu iepriekšējos pāris gados izrakstītos nosūtījumus uz izmeklējumiem, 83 gadījumos konstatējusi nepilnības un nepamatoti iztērētus 14 000 eiro. Bērnu slimnīcas vadība uzskata, ka šīs nepilnības radušās nesakārtotas sistēmas dēļ un slimnīca kļuvusi par situācijas “ķīlnieku”.

Valts Ābols
BKUS valdes priekšsēdētājs

Daudz tiek runāts par noteikumiem, kas faktiski nosaka veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību jeb 1529 noteikumi, kas šobrīd lielā mērā sastāv tikai no labojumiem un izņēmumiem. Un, iespējams, tieši šiem daudziem ārstiem ir grūti izsekot līdzi, kas tad ir īsti pieejams un, – kas tad ir valsts apmaksāts, daudzi šos noteikumus salīdzina ar salāpītu deķi, kur ir tikai caurumi un ielāpi.

Bērnu slimnīcas vadītājs akcentē, ka nav runa par nosūtījumu viltojumiem vai pierakstījumiem, bet gan par noformējumu kvalitāti un to interpretāciju.

Lasi vēl