“Bērniem viedokļi mainās!” Konstatē vardarbību pret bērniem. Vainīgos sauks pie atbildības

2 komentāri

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai vairs nebrīdinot par plānotajām pārbaudēm, izdevies atklāt 14 jaunus pārkāpumus par emocionālo un arī fizisku vardarbību pret bērniem.

Trijos no šiem gadījumiem vainīgās personas tikšot sauktas pie atbildības – tā šorīt intervijā raidījumam “900 sekundes” sacīja inspekcijas vadītāja Marianna Dreja.

Bērnu tiesību aizstāve gan nenosauca konkrēti nevienu iestādi, tikai norādīja, ka šie gadījumi notikuši skolās, pirmsskolas iestādēs un arī bērnunamos.

Par emocionālo vardarbību pret bērniem varot spriest pēc tā, ka bērni maina savu viedokli pēc sarunas ar viņu uzraugiem.

Marianna Dreja
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja

Bērni mums paziņo, ka tiek lietota fiziska vardarbība, bērni tiek slēgti telpās, bet pēkšņi nākamajā dienā tie paši bērni jau saka – nē, mēs ne tā bijām saprasti; tas nozīmē, ka kāds laikam pa to laiku, kamēr neesam uz vietas, ar bērniem jau izrunā, bērniem viedokļi mainās.

Labklājības ministrijā skaidro, ka tās rīcībā pagaidām neesot informācijas par šiem gadījumiem, un, iespējams, tas noticis kādā no pašvaldības iestādēm. Un līdzīgi saka arī Rīgas domē.