Bērniem un pieaugušajiem izveidotas interneta vietnes, kur ērti atrast pulciņus un nometnes

0 Komentāru
Bērniem un pieaugušajiem izveidotas interneta vietnes, kur ērti atrast pulciņus un nometnes
NORA KREVNEVA, F64

Izveidotas jaunas interneta vietnes, kur meklēt informāciju par bērnu un pieaugušo nometnēm un pulciņiem. “E-nometnes.lv “un “E-pulcini.lv” apkopo informāciju par Latvijā un arī ārzemēs pieejamajām aktivitātēm bērniem, pieaugušajiem un visai ģimenei, ļaujot informāciju atlasīt pēc dažādiem kritērijiem, kas varētu krietni atvieglot brīvā laika pavadīšanas iespēju izvēli.

Interneta vietnes “E-nometnes.lv” izveide sākta pagājušajā gadā. Inese un Ilze meklējušas nometnes saviem bērniem. Lai arī šķitis, ka internetā informāciju atrast būs viegli, grūtākais bijis izšķirot un atlasīt derīgo.

“Dzīvoju es Rīgā ar bērniem, vasaras pavadu Liepājā, un, atbraucot uz Liepāju kā iebraucējs, es nezinu, kas notiek Liepājā, tāpēc mums arī radās tāda doma. Sākām dziļāk pētīt, sapratām, ka nav tāda filtra. Man ir trīs bērni, un katram ir savas intereses: viens grib dambreti spēlēt, otrs – tenisu, trešais grib karatē iet,” stāsta interneta vietnes līdzautore Inese Preciniece.

Abas mammas nolēmušas izveidot jaunu interneta vietni, kur informāciju par nometnēm varētu meklēt, izmantojot vairākus filtrus – atbilstoši veidam, reģionam, vecumam un norises laikam, kā arī valodai un tipam. Vienlaikus radusies ideja veidot arī interneta vietni dažādiem pulciņiem. Līdz šim informācija šajā jomā bijusi izkaisīta, un pulciņu rīkotāji labākajā gadījumā uztur atsevišķu mājaslapu vai ziņas par tiem var meklēt pašvaldību portālos. Taču nereti informācija ir ļoti trūcīga.

“Iespējams ir, piemēram, dambretes pulciņš, bet rīkotājs to dambretes pulciņu rīko četrās vietās, bet to jau neviens nezina. Arī pašvaldības ļoti daudz piedāvā dažādus interesantus pulciņus, un, ja nav līdz galam tas pašvaldībām mājaslapās, ne visām, protams, bet grūti atrast tos pulciņus, jo bieži vien mammas savstarpēji uzzina, kur ir interesants pulciņš, nevis atrodot kādā portālā,” stāsta interneta vietnes dibinātāja Ilze Zvaune.

Abās vietnēs pieejama svarīgākā informācija par piedāvātajām aktivitātēm, fotogrāfijas, un, iespējams, nākotnē tiks pievienoti arī video. Idejas autores aicina jaunizveidotajās vietnēs pievienot informāciju arī par ārzemēs notiekošām nometnēm un pulciņiem, kā arī cer, ka “E-nometnes.lv” un “E-pulcini.lv” būs noderīgi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem.

“Ir arī mūsu pašu latvieši, kas dzīvo ārzemēs ārpus Latvijas, un viņi dažreiz atbrauc uz Latviju vasaras brīvlaikos, un viņi arī meklē saviem bērniem Latvijas nometnes, lai zinātu latviešu kultūru, latviešu valodā komunicētu.”

Jāpiebilst, ka abās vietnēs pieejama informācija ne vien par aktivitātēm bērniem, bet arī pieaugušajiem. “Piemēram, mākslas pulciņi, tāpat arī dejošanas pulciņi. Tāpat arī draugi, zinot, ar ko es nodarbojos, jautā, vai nav kaut kas jauns parādījies pieaugušajiem– balets, piemēram,” norāda Ilze Zvaune.

Jaunākās ziņas par pievienotajiem pulciņiem un nometnēm pieejamas arī “Facebook” lapās. Interneta vietņu veidotājas gan akcentē, ka tas, vai nometne saņēmusi visus nepieciešamos saskaņojumus, un tas, vai par pulciņa apmeklējumu var atgūt attaisnotos izdevumus, jāpārliecinās pašiem vecākiem.
0 Komentāru