Komentāri

Kārsavas novada deju skolotājai Valentīnai nebūt nav viegli jaunajā sezonā motivēt bērnus nākt un dejot, jo neliels rūgtums gan vadītājā, gan bērnos ir saglabājies pēc Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Proti, ja jaunākajiem dejotājiem paveicās un viņi varēja izjust svētku burvību, tad vecākā grupa ar pirmās pakāpes diplomu palika mājās. Tas, pēc skolotājas Valentīnas domām, nav pareizi, jo bērnos tiek radīta apziņa, ka, esot starp labākajiem, arī nepietiek, lai piedalītos Dziesmu un deju svētkos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valentīna Kirsanova, deju kolektīva Salnaviņa vadītāja:

Lielākajai daļai bija pirmās pakāpes diplomi, un visi cerēja [doties uz Dziesmu un deju svētkiem – red.], bet konkurence bija milzīga, un nez kāpēc organizatori bija salikuši vairākas dejas, vienām un otrām grupām. Protams, laukums nav bezizmēra. Savukārt atkal citā grupā, ir situācija, ka uz laukuma ir 32 kolektīvi un tas ir pustukšs. Piedodiet, bērni nav vainīgi, ka valstij nav naudas, lai paņemtu vairāk dalībnieku. Vajadzētu perspektīvā padomāt, izdomāt tā, lai šie lauku bērni arī tiek uz Rīgu, nevis tikai rīdzinieki.

Kopumā Kārsavas novada nelielajā Salnavas ciemā ir divi bērnu un jauniešu deju kolektīvi, kas šobrīd atsākuši gatavoties jaunajai sezonai. Skolā, var teikt, dejo visi, jo pārstāvētais vecums katrā dejotāju grupā ir ļoti dažāds.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl