Bērniem domāta aplikācija, kas ir ne vien interesanta, bet arī saturiski bagāta un izglītojoša? Jā, tas ir iespējams!

2 komentāri
Bērniem domāta aplikācija, kas ir ne vien interesanta, bet arī saturiski bagāta un izglītojoša? Jā, tas ir iespējams!
Projekta sCOOL idejas prezentācija Creative Business Cup 2017 nacionālajā atlasē. (Juris Zolbergs)

Ambiciozu mērķi sev ir izvirzījušas projekta “Cilvēka Potenciālam” dalībnieces Marta Avotniece un Santa Klodāne – viņas iecerējušas radīt interaktīvu, izglītojošu aplikāciju, kuras mērķis ir sēt zinātkāri bērnos, raisīt vēlmi darboties un izzināt pasauli mums apkārt. 

“Mobilās viedierīces ir spēcīgs izziņas rīks, kurš paver ārkārtīgi daudz iespējas mūsdienu pasaulē, un es, kā 21. gadsimta skolotāja, jūtu atbildību par saturu, kas ir šajās ierīces. Bērni dienā pavada vairākas stundas pie telefona vai planšetes, spēlējot spēlītes vai kā savādāk “nositot” laiku. Es vēlos parādīt, ka viedierīces ir izmantojamas ne tikai selfiju taisīšanai vai kaķu video skatīšanai, bet arī vērtīgas informācijas iegūšanai un prasmju attīstīšanai” tā par projektu sCOOL stāsta idejas autore Marta Avotniece.

“Internets ir pilns ar visāda veida saturu – video, spēlēm, aplikācijām –, taču saskatām problēmu tajā, ka trūkst foršas un interesantas, izglītojošas un uz attīstību vērstas aplikācijas bērniem vecuma posmā no 4 līdz 8 gadiem. Rezultātā bērni pavada laiku patērējot saturu bez pievienotās vērtības,” papildina projekta sCOOL līdzautore Santa Klodāne.

Santa Klodāne
papildina projekta sCOOL līdzautore

Esam iecerējušas radīt aplikāciju, kas ir bērnam saistoša, izklaidējoša, tai pašā laikā piedāvā arī jēgpilnu saturu un māca bērnam dažādas mūsdienās noderīgas prasmes.

“Aplikācijas centrā ir virtuāls tēls Monstriņš, par kuru bērns rūpējas, baro, kopj, spēlējas un ”ved” uz skolu. Aplikācijas unikālā iezīme ir tieši šī te virtuālā skoliņa, kurā bērnam katru dienu būs pieejams jauns 2 – 3 minūšu garš video, kurā interaktīvā veidā tiks stāstīts par bērnam aktuālām tēmām. Video nodarbību formāts iecerēts jautājumu/atbilžu veidā, kur bērni arī varēs iesūtīt sev interesējošos jautājumus. Papildus pēc katra video noskatīšanās bērnam tiks uzdots interaktīvs uzdevums, kurš izpildāms, izmantojot viedierīces universālās funkcijas” paskaidro Marta. “Ne mazāk svarīga ir atgriezeniskā saite un novērtējums, ko bērns saņems pēc uzdevumu izpildes, kā arī aplikācijā integrētā motivācijas sistēma, kas rosinās vēlmi darboties un turpināt attīstīt sevi” turpina Marta.

“Ticu idejai, ka sniegt zināšanas bērniem var arī jautrā, bērniem saprotamā un interesantā veidā. Priecājos, ka šai idejai noticēja arī pārējā komanda – ideju ģenerēšanas monstriņš Santa, dizaina feja Karīna un programmēšanas guru Edijs!” tā par projekta sCOOL komandu izsakās Marta.

Projekta iecere atzinīgi tiek vērtēta arī jomas ekspertu vidū, kā arī ir sasniegti jau pirmie apbalvojumi – iegūta godalgotā pirmā vieta Latvijas Startup uzņēmumu asociācijas Startin.LV organizētajā hakatonā “Startup Slalom Ventspils IT”.

2 komentāri