Bērniem ar invaliditāti mazas izredzes atrast audžuvecākus

3 komentāri

Piektdien, 1. jūnijā, spēkā stājas grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas nosaka, ka katram bērnam ir neatņemamas tiesības uz ģimeni.

Likums paredz, ka turpmāk bērna aprūpi bērnunamos nodrošinās tikai tad, kad aprūpe pie aizbildņa vai audžuģimenē nebūs piemērota.

Neskatoties uz to, ka audžuģimeņu kustība Latvijā ar katru gadu attīstās, bērniem ar invaliditāti audžuvecākus atrast ir ļoti grūti, un lielākā daļa no viņiem no dzimšanas līdz pilngadībai ir spiesti pavadīt sociālās aprūpes centros.

Bet pēc pilngadības sasniegšanas šie bērni tiek pārvesti uz citiem sociālās aprūpes centriem. Šai situācijai piektdien uzmanību centās pievērst diskusijā, kas notika aprūpes centrā “Rīga”.

Ilze Dzene
VSAC ”Rīga” vadītāja

Šiem bērniem nav ģimenes, šos bērnus nav nākušas pat skatīties audžuģimenes, man ir personīgi ļoti skumji par to, ka mums ir bērni ar invaliditāti, un viņi ir atstāti novārtā. Ja mēs apskatāmies apkārt, viņi ir brīnišķīgi bērni, un šiem bērniem vajag mājas, savu cilvēku, viņiem vajag to, kas ir katram no mums mājās.

Labklājības ministrija tikmēr slavē jau iepriekš asi kritizēto deinstitucionalizācijas projektu, kura mērķis ir līdz 2020. gadam institūcijās dzīvojošos cilvēkus iekļaut sabiedrībā.

Ministrija uzskata, ka situācija valstī strauji uzlabojas un sola, ka jau pēc diviem, trim gadiem Latvijas bērnunamos mazu bērnu nebūs.

3 komentāri