Bērni uz ledus pakļauj sevi lielākam riskam nekā pieaugušie

Komentāri

TV3 raidījuma Bez Tabu skatītāji Grobiņas pusē piefiksējuši pamatskolēnus, kuri pārvietojās pa aizsalušas upes ledu, neskatoties uz to, ka gaisa temperatūra ir ap 0 grādu. Bērni atrodoties uz ledus pakļauj sevi lielākam riskam nekā pieaugušie. 

”Viņi nespēj pareizi rīkoties situācijās, kad ir nokļuvuši aukstajā ūdenī, un, viņi vairāk dodas kopā divatā, vai vieni paši staigā pa ledu, tas nozīmē, ka arī blakus esošie bērni nevar pareizi noreaģēt, nespēj sniegt atdzīvināšanas pasākumu paņēmienus, un bērns būs tik apjucis, ka viņš tai brīdī domās par to, ka viņš ir aukstā ūdenī. Nespēks būs vēl lielāks,” norāda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve, Inga Vītola.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iespēja izkļūt no ledus ārā, ja vienkārši pastaigājaties, ikdienas drēbēs, ja cilvēks ir nonācis, iespēja izkļūt no tā ir varbūt kādi 1-2%,” norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ( VUGD) pārstāvis Jānis Blūzmanis.

Visbiežāk bērni viens otru uzmundrina kāpienam uz plānā ledus, savukārt brīdī, kad nepieciešams sniegt palīdzību, viņi to nespēj izdarīt, un pakļauj savu draugu nosalšanas riskam.

Šogad glābēji palīdzējuši vienam ledū ielūzušam makšķerniekam, savukārt pagājušajā zemledus makšķerēšanas sezonas statistika ir traģiska, uz ledus izglābti pieci cilvēki, savukārt 23 atrasti noslīkuši.

Vairāk skaties pievienotajā video!

Lasi vēl