Bērni – mazpilsētas nākotne! Kādas pašvaldības stāsts

Komentāri

Divu gadu vecumā uz skolu – Skaistkalnē durvis vēris bērnudārzs, kas ar īpašu uzmanību rūpējas par mazajiem, lai vecākiem nevajadzētu domāt par dzīvesvietas maiņu vai arī ļautos kārdinājumam pārcelties uz salīdzinoši netālo Rīgu.

Tas ir viens no veidiem, kā pašvaldības mēģina cīnīties par saviem iedzīvotājiem – lai viņi un bērni paliek tur, cerot uz mazpilsētas nākotni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaistkalnes vidusskolas direktore izrāda bērnudārza jauno grupiņu. Šī ir sākumskolas ēka, un pirmsskolas vecuma bērni te nekad nav gājuši, bet viss ir mainījies septembrī, kad tika atklāta divgadīgo, trīsgadīgo un četrgadīgo bērnudārza grupiņa.

14 bērni no Skaistkalnes un Bārbeles tagad iet jaunajā bērnudārzā.

Tagad beidzot ir, ar prieku atzīstas vietējā pagasta vecāki. Bērnudārza izmaksas ir tikai eiro dienā, pārējo sedz vietējā pašvaldība.

Līdz šim Skaistkalnē nekad nav bijis bērnudārza. Kādreiz bērni tika vesti uz bērnudārzu Lietuvā pāri Mēmelei uz apdzīvoto vietu Germaniškis.

Rindas pirmsskolas izglītības iestādēs Vecumnieku novadā izveidojas pirms 3,5 gadiem, kad pašvaldība sāka apmaksāt pusdienas bērnudārzā. Šogad tā ir nodrošinājusi 60 jaunas vietas novada bērnudārzos un rindā nav palicis vairs neviens bērns. Šis ir labs arguments, lai paliktu savā vietējā pašvaldībā un nemeklēt laimi citviet, piemēram, galvaspilsētā.

Tikmēr Skaistkalnes vidusskolas direktore priecājas arī par to, ka mazie ķipari pēc tam paliks mācīties vietējā vidusskolā, nevis brauks uz citu pagastu, kā tas ir bijis iepriekš.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl