Bērni – mazpilsētas nākotne! Kādas pašvaldības stāsts

Komentāri

Divu gadu vecumā uz skolu – Skaistkalnē durvis vēris bērnudārzs, kas ar īpašu uzmanību rūpējas par mazajiem, lai vecākiem nevajadzētu domāt par dzīvesvietas maiņu vai arī ļautos kārdinājumam pārcelties uz salīdzinoši netālo Rīgu.

Tas ir viens no veidiem, kā pašvaldības mēģina cīnīties par saviem iedzīvotājiem – lai viņi un bērni paliek tur, cerot uz mazpilsētas nākotni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaistkalnes vidusskolas direktore izrāda bērnudārza jauno grupiņu. Šī ir sākumskolas ēka, un pirmsskolas vecuma bērni te nekad nav gājuši, bet viss ir mainījies septembrī, kad tika atklāta divgadīgo, trīsgadīgo un četrgadīgo bērnudārza grupiņa.

14 bērni no Skaistkalnes un Bārbeles tagad iet jaunajā bērnudārzā.

Tagad beidzot ir, ar prieku atzīstas vietējā pagasta vecāki. Bērnudārza izmaksas ir tikai eiro dienā, pārējo sedz vietējā pašvaldība.

Līdz šim Skaistkalnē nekad nav bijis bērnudārza. Kādreiz bērni tika vesti uz bērnudārzu Lietuvā pāri Mēmelei uz apdzīvoto vietu Germaniškis.

Rindas pirmsskolas izglītības iestādēs Vecumnieku novadā izveidojas pirms 3,5 gadiem, kad pašvaldība sāka apmaksāt pusdienas bērnudārzā. Šogad tā ir nodrošinājusi 60 jaunas vietas novada bērnudārzos un rindā nav palicis vairs neviens bērns. Šis ir labs arguments, lai paliktu savā vietējā pašvaldībā un nemeklēt laimi citviet, piemēram, galvaspilsētā.

Tikmēr Skaistkalnes vidusskolas direktore priecājas arī par to, ka mazie ķipari pēc tam paliks mācīties vietējā vidusskolā, nevis brauks uz citu pagastu, kā tas ir bijis iepriekš.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl