Bērni jāaudzina saskaņā ar 12 tikumiem. Atbildīgais būs skolas direktors

Pievienot komentāru
Bērni jāaudzina saskaņā ar 12 tikumiem. Atbildīgais būs skolas direktors
LETA

Pēc aptuveni gadu ilga darba tapušas tā dēvētās tikumības vadlīnijas. Pērn jūnijā Saeima ar likuma spēku lika bērnus audzināt tikumiski, bet nepateicīgais darbs paskaidrot, ko tas īsti nozīmē, bija jāpaveic Valsts izglītības satura centram.

Tieši tāds dokuments brīdī, kad līdz ar algu reformu atsevišķu skolotāju ienākumi saruks, šobrīd bija nepieciešams, jokojot saka Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors.

Andris Priekulis uzskata, ka viņa skolā bērni tiek audzināti saskaņā ar dokumentā ietvertajiem 12 tikumiem, piemēram, drosmi, laipnību, gudrību, toleranci un mērenību. Direktors neslēpj, ka pērn jūnijā, kad Saeima grozīja Izglītības likumu un lika bērnus audzināt saskaņā ar Satversmē ietvertajām vērtībām, īpaši laulību un ģimeni, pedagogos radušās bailes.

Video

Tomēr neskaidrības kā tagad to paredz vadlīniju projekts jau tolaik atrisināja skolas padome, akceptējot izmantojamās literatūras sarakstu. Direktorā skumjas rada kas cits – neticība skolotājam.

Dokumentā atrastais kompromiss starp konservatīvām un liberālām vērtībām vērtējams kā labi paveikts ierēdņu darbs, tomēr politiķu pieņemtās absurdās likuma normas tas nespēj novērst, uzskata biedrības “Papardes zieds” vadītāja.

Par vadlīniju zemūdens akmeni Iveta Ķelle min iespēju vecākiem sūdzēties par mācību materiālu neatbilstību tikumībai. Bailēs no sūdzībām, pedagogi var izvairīties runāt, piemēram, par seksualitāti.

“Noteikti būs vecāki, kuri iebildīs pret kādu no mācību materiāliem, viņiem būs tiesības sūdzēties, protams, to kāda būs skolas reakcija, noteiks skolas direktora gars, direktora griba un direktora mugurkauls,” norāda Ķelle.

Nerunājot ar jauniešiem par dzimumdzīvi gadījumi, kā pavisam nesen, kad Latvijā bērnu pasaulē laidusi 12 gadus veca meitene, var tikai pieaugt.