Bērni izmanto internetu jau tad, kad vēl neprot ne runāt, ne lasīt

Komentāri

Jau tagad interneta vietnē Youtube atrodami neskaitāmi daudz video, kuros redzami mazi bērni ar planšetdatoriem un viedtālruņiem rokās. Tas arī apstiprina pētnieku vērojumus, ka bērni, kuri vēl neprot ne runāt, ne lasīt, jau kļuvuši par interneta lietotājiem.

Zanda Rubene, LU profesore, pētījuma dalībniece:

Apstiprinājās fakts, ka Latvijā, līdzīgi kā citās ES valstīs, interneta lietotājs ir kļuvis radikāli jaunāks. Bērni sāk veidot savas datorlietošanas un interneta piekļuves prasmes gada vecumā.

Vēl pirms gandrīz desmit gadiem tie bija bērni sešu gadu vecumā, bet 2013. gada pētījumos secināja, ka internetu lieto 3 – 4 gadus veci bērni. Tikmēr vecāki pētniekiem atzinuši, ka, viņuprāt, bērni ir par mazu, lai ar viņiem pārrunātu jautājumus, kas skar bērnu drošību virtuālajā vidē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zanda Rubene, LU profesore, pētījuma dalībniece:

Intervijās ar vecākiem atklājās, ka tad, kad vecākiem jautā par drošību, viņi runā par to, ka viņi ir izstāstījuši bērniem, ka šīs ierīces ir dārgas, viegli sabojājamas.

Pētījuma galīgie rezultāti no visām iesaistītajām valstīm vēl tiks apkopoti, tie varētu būt zināmi janvārī. Tos izvērtējot, taps rekomendācijas viediekārtu ražotājiem, vecākiem un bērnudārzu audzinātājiem, lai tehnoloģijas izmantotu audzinošos nolūkos.

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl