Bērni ar uzvedības traucējumiem turpmāk varēs saņemt bezmaksas palīdzību

Pievienot komentāru
Bērni ar uzvedības traucējumiem turpmāk varēs saņemt bezmaksas palīdzību
Ilustratīvs foto: LETA

Latvijā atklāta pirmā konsultatīvā nodaļa, kurā pēc palīdzības varēs vērsties vecāki ar bērniem, kuriem novēroti izteikti uzvedības traucējumi vai saskarsmes problēmas ar vienaudžiem, vecākiem vai skolotājiem. Kā stāsta speciālisti, Latvijā ir gana daudz jauniešu, kuri paši nespēj tikt galā ar savu dzīvi, daudziem no viņiem ir arī atkarību problēmas. Konsultatīvajā nodaļā bez maksas viņi varēs saņemt plaša speciālistu loka palīdzību.

Lai sniegtu atbalstu bērniem un jauniešiem ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes problēmām, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu izveidojusi konsultatīvo nodaļu Rīgā. Tajā strādās psihologi, sociālie darbinieki, atkarību profilakses speciālisti un psihiatri.

Latvijā diemžēl ir gana daudz bērnu, īpaši pusaudžu, kuri paši netiek galā ar savām problēmām, aizraujas ar apreibinošām vielām, ir agresīvi un nevaldāmi, taču – kā norāda speciālisti – tās jau ir sekas.

Anita Gerharde, Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieka vietniece:

Mūsu kontingents būs tie jaunieši, kuriem ir bijusi ilgstoši nerisināta problēma, kad bērnam ir bijis grūti, kad ilgstoši nav sniegta palīdzība un viņš vairs nespēj pats tikt galā. Viņš ar savu darbību un uzvedību parāda – klau, es vairs nevaru, visa pasaule ir nostājusies pret mani. Šie būs mūsu klienti!

Katram no bērniem tiks veltītas trīs stundas ar speciālistu komandu. Viņu uzdevums – nevis ārstēt, bet izveidot katram no grūtībās nonākušajiem pusaudžiem individuālu atbalsta plānu, kura izpildei pēc tam sekos līdzi pašvaldību sociālie dienesti. Pēc trim mēnešiem, ar bērnu atkal tiksies speciālistu komanda, kas novērtēs, vai problēmas mazinājušās. Konsultatīvajā nodaļā atbalstu saņemt varēs arī bērnu vecāki un aizbildņi.

Speciālistu komanda darbu sāks nākamnedēļ, konsultācijas var pieteikt bērna vecāki, aizbildņi, kā arī bērnu ārpusģimenes aprūpes iestāžu vadītāji. Projektā, kas ilgs piecus gadus, paredzēts palīdzēt ap tūkstoš bērniem. Tāpat iecerēts, ka līdzīgas konsultatīvas nodaļas ar laiku varētu izveidot pašvaldību sociālajos dienestos.

Video

Lasi vēl