Bērni ar īpašām vajadzībām – ne vienmēr integrācija “parastajās” skolās izdodas

Komentāri

Arvien vairāk bērnu ar īpašām vajadzībām mācās vispārizglītojošās skolās. Taču ir daļa bērnu, kuri pēc laika tomēr atgriežas speciālās skolās, un tur atklājas, ka zināšanās ir pamatīgi robi.

Strazdumuižas bērniem ar redzes traucējumiem mācīšanās ir krietni atšķirīga no mācībām vispārizglītojošā skolā. Bērni ar redzes traucējumiem visbiežāk apmeklē speciālo skolu un iekļaujošo izglītību vispārizglītojošās skolās mācās diezgan reti, liecina izglītības ministrijas aprēķins.

Ekrānuzņēmumi

 

Skolas direktore norāda, ka daļa bērnu pēc mācībām vispārizglītojošā skolā, tomēr atgriežas speciālajā skolā.

Ligita Ģeida
Strazdumuižas speciālās internātskolas direktore

Tas, ko mēs bieži redzam, – tie bērni, kas pie mums atnāk no vispārizglītojošajām skolām, ir tie, kuriem nav sniegts atbalsts, un tad sekas ir diezgan traģiskas. Mācīšanās iemaņas neattīstās, tad iestājas attīstības aizture. Gaužām žēl, jo redzi, ka potenciāls bijis liels.

Taču kopumā bērni ar īpašām vajadzībām vispārizglītojošās skolas apmeklē visai bieži. Izglītības ministrijas dati liecina, ka katru gadi iekļaujošā izglītība arvien aug plašumā.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl