Iedzīvotāji sašutuši par jauna ceļa būvi Berģos

0 Komentāru
Iedzīvotāji sašutuši par jauna ceļa būvi Berģos
Foto: daveynin /Flickr

Berģu pašvaldība iecerējusi, ka tai piederošā purvainā apvidū nākotnē sliesies pansijas un viesu nams, tāpat tiks izcirsti koki un izbūvēts ceļš. Lai arī publiskā apspriešana vēl nav noslēgusies un vietējie iedzīvotāji tiesā apstrīd pašvaldības būvatļauju, mežā tiek zāģēti koki un vesti būvgruži, novēroja raidījums Bez Tabu.

Meža izciršanas darbi “apgriezienus” uzņēma jau šā gada vasarā. Iedzīvotājus samulsinājis fakts, ka vēl nav noslēgusies publiskā apspriešana, bet purvainajā apvidū jau rosās automašīnas, kas ved būvgružus.

Berģu iedzīvotājs Edgars Saksons:

Detālplānojuma nolikumā skaidri un gaiši pateikts, ka būvniecība var notikt tikai pēc meliorācijas. Kādēļ darbi notiek jau tagad, neviens nevar pateikt. Man rodas jautājums – kas šeit pašlaik notiek.

Viņš uzskata, – kamēr vietējie iedzīvotāji nav nonākuši pie kopsaucēja, vai šādi būvdarbi vispār ir vajadzīgi, neko nevajadzētu darīt. “Tagad esam nolikti ķīlnieka lomā – atkāpšanās ceļa nav, bet domes princips – ko gribēsim, to darīsim,” sacīja Edgars.

”Te ir purvs jau gadiem ilgi, kūdras biezums svārstās no 14 līdz 7 metriem,” raidījumam Bez Tabu stāstīja E. Saksons.

Lai arī raidījums novēroja, – darbi purvainajā vietā turpinās, Berģu pašvaldībā apgalvoja, ka tie esot pārtraukti. Tas esot noticis pēc tam, kad iedzīvotāji tiesā centušies apstrīdēt pašvaldības izsniegto būvatļauju ceļa būvniecības darbiem.

Kā šāda situācija radusies un kādi varētu būt tās risinājumi – uzziniet, skatoties video!

0 Komentāru