Bergmanis: Latvijas armiju nākamgad palielinās par tūkstoš vīriem; pirks jaunu tehniku

Pievienot komentāru
Bergmanis: Latvijas armiju nākamgad palielinās par tūkstoš vīriem; pirks jaunu tehniku
Foto: LETA

Nākamgad tiek plānots Latvijas armijas karavīru skaitu palielināt no pieciem līdz sešiem tūkstošiem vīru, turklāt tiek plānots iegādāties arī jaunu militāro tehniku, raidījumā 900 Sekundes sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kurš šajā amatā darbojas vienu mēnesi.

Nākamgad Latvija plāno iegādāties būtisku militāro tehniku, pretgaisa aizsardzības sistēmas, tāpat tiek domāts par Stinger raķešu iegādi.

Runājot par naudas lietām, viņš pauda, ka nākamgad aizsardzības jomai tiek plānots novirzīt 350 miljonus eiro.

Kā, kam un cik sadalīt valsts naudu – tas būs tuvākā mēneša karstākais jautājums, kas pārsvarā saistīts ar politiskiem lēmumiem.
Šodien par 2016. gada budžeta projektu spriedīs Saeimā, pārstāvēto partiju valdēs.

Skaidrs ir tas, ka budžetā nav tik daudz līdzekļu, lai pietiktu visām vajadzībām. Svarīgākā būs aizsardzība un drošība, kas saņems lielāko pieaugumu.

Lai atrastu papildu naudu, plānots ieviest jaunus nodokļus, tostarp akcīzes nodokli benzīnam un gāzei trīs eiro centi par litru un dīzeļdegvielai – viens eirocents. Budžetā tas papildu dos 12,5 miljonus eiro. Tāpat ir vienošanās par sociālā nodokļa griestu atcelšanu algām virs 4000 eiro mēnesī. Gaidāms arī palielinājums akcīzei alkoholiskajiem dzērieniem. Nākamā gada valsts budžeta projektu Saeimā plānots iesniegt 30. septembrī.