1 komentārs
Beness Aijo: Ukrainā karo bijušais uzņēmējs no Rīgas un kāds latvietis Mareks
Nacionālboļševiku aktīvists Beness Aijo. (Foto: LETA)

Ukrainas austrumos teroristu rindās dien vairāki cilvēki no Latvijas, šodien ziņo laikraksts Vesti Segodņa. Laikraksts atsaucas uz meklēšanā izsludināto Benesu Aijo, kurš tiek apsūdzēts par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu.

Bez jau iepriekš zināmā, teroristu rindās karojošā Vjačeslava Visocka un Valentīna Milutina, esot arī citi Latvijas valstspiederīgie. Piemēram, bijušais uzņēmējs no Rīgas Anatolijs, kuram Latvijā palikusi sieva un pieaugusi meita. Anatolijs neesot vēlējies, lai tiek atklāts viņa uzvārds, jo viņam esot jāatgriežas Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Esot arī kāds latvietis Mareks, kurš gan neesot vēlējies, lai par viņu kaut kas vairāk kļūst zināms.

Beness arī atklāja, ka Visockis guvis nopietnu rokas savainojumu un pašlaik ārstējoties Krievijā.

Jau ziņots, ka Ukrainā teroristu rindās gājis bojā pirmais ar Latviju saistītais kaujinieks, liecina konfliktam Ukrainā veltītās vietnēs ievietota informācija. Vietnē psb4ukr.org, kas apkopo datus par Ukrainā karojošajiem ārvalstu algotņiem. Kā pašpasludinātās “Luhanaskas tautas republikas” kaujinieks minēts Rodions Kušnirs, kurš sociālajos tīklos figurē arī ar vārdu Deniss Morozovs.

Kā viņa dzīvesvietas adrese minēta Rīga, Latvija, sociālajos tīklos ievietotajos attēlos viņš ir redzams Rīgā, kā arī Donbasā pozējam ar ieročiem. Sociālajos tīklos arī cirkulē bilde ar kaujinieku, kurā teikts, ka Kušnirs ir brīvprātīgais no Latvijas, ietilpst kaujinieku bataljonā Vostok un gājis bojā 21. janvārī no lodes trāpījuma sirds apvidū.

Drošības policija veic pārbaudi saistībā ar publiski izskanējušo informāciju par šā Latvijas iedzīvotāja bojāeju kaujās Ukrainā.

Vienlaikus DP atkārtoti aicina Latvijas iedzīvotājus nepakļauties atsevišķu tā sauktās Jaunkrievijas un Krievu pasaules koncepta propagandētajiem un neiesaistīties prettiesiskās aktivitātēs ne Ukrainā, ne citos reģionos, kur notiek bruņoti konflikti.

Personas, kuras Latvijā idealizē un ideoloģiski atbalsta nelikumīgos kaujinieku grupējumus, kas vēršas pret Ukrainas teritoriālo integritāti, veicina Latvijas iedzīvotāju radikalizāciju, līdz ar to nes morālu atbildību par ideoloģiski ietekmētu jauniešu bojāeju bruņotos konfliktos ārvalstīs, akcentē DP.

Šis traģiskais gadījums arī vēlreiz apliecina, ka ir nepieciešams paplašināt valsts drošības iestāžu spējas preventīvi vērsties ar dažādiem tiesiskiem instrumentiem pret personām, kuras iesaistās bruņotos konfliktos ārvalstīs, norāda DP.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl