Belte un Ņesterovs sola netiesāties par atlaišanu no LTV valdes un konkursā uz saviem amatiem nepiedalīties

0 Komentāru

Nacionālā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien, 10. janvārī, plāno izsludināt konkursu uz sabiedriskās televīzijas vadītāju amatiem.

Tikmēr Saeimā turpinās strīdi par to, vai līdzšinējās vadības pēkšņā atlaišana bija pamatota. Saeimas komisijas sēdē eksperti ieteica mainīt likumu, lai šādi lēmumi vairs nevarētu nākt tik negaidīti.

Atkārtoti cenšoties argumentēt, kādēļ līdzšinējais Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētājs Ivars Belte un viņa kolēģis Sergejs Ņesterovs bija jāatlaiž, mediju uzraugi Saeimas cilvēktiesību komisijas sēdei bija bruņojušies ar skaitļiem. NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete uzskaitīja virkni padomes-prāt līdzšinējās vadības neveiksmju, sākot no nepabeigtās studijas un beidzot ar dārgo ugunsdrošības aprīkojuma modernizāciju.

“Tika piešķirti līdzekļi 150 000 [eiro] apmērā, pārdalot līdzekļus, kas bija paredzēti citam mērķim. LTV plānoja izmaksas 160 000 apmērā, līguma summa ir 250 000, un gada beigās ir pabeigta aptuveni puse darbu, kas arī bija jāpabeidz līdz gada beigām,” norādīja Druviete.

Atlaistie televīzijas vadītāji tikmēr pārmetumus par nesaimnieciskumu kategoriski noraidīja.

“Kāpēc man tiek pārmests kaut kas saistībā ar kredītu vai sadārdzinājumu. Tā ir mūsu saimnieciskā darbība. Ja tas tagad ir atlaišanas iemesls, es gribētu vienkārši noprotestēt,” teica Belte.

Deputātu viedokļi par to, kurā pusē vairāk taisnības, dalījās. Tomēr, kā norādīja komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV), tautas kalpu rokas ir saistītas. Elektronisko mediju uzraugs pēc likuma ir neatkarīga institūcija, un deputāti tās locekļiem nedrīkst dot pavēles.

“Mēs varam tikai šajā gadījumā tiešām novērot no malas. Vienkārši likums mums neļauj šajā brīdī iesaistīties,” skaidroja Kaimiņš.

Iepriekšējā Saeima atlaida no amata iepriekšējo mediju uzraudzības padomes priekšsēdētāju Aināru Dimantu. Viņš to centās apstrīdēt tiesā, bet zaudēja. Uz tik radikālu rīcību gan neviens deputāts šajā gadījumā neaicināja. Tā vietā Kaimiņš aicināja kolēģus aktīvi sniegt priekšlikumus topošajam sabiedrisko mediju likumam, lai šādas konfliktsituācijas nākotnē neatkārtotos. Pārresoru koordinācijas centra pārstāvis Vladislavs Vesperis ieteica ierobežot elektronisko mediju uzrauga tiesības vienpersoniski lemt šādus jautājumus.

“Es domāju, ka jautājums par līdzsvaru un drošības vārstu attiecībā uz valdes atlaišanu sabiedriskajos medijos, ka ir vēl kāds orgāns šajā sistēmā, kurš dod savu piekrišanu, ka, jā tiešām šī valde ir atlaižama, tas būtu tas virziens, kurā ir jādomā,” norādīja Vesperis.

Tikmēr konkursu, kurā meklēs jauno sabiedriskās televīzijas vadību, plānots izsludināt jau ceturtdien. Belte un Ņesterovs norādīja, ka tajā piedalīties negrasās. Savu atlaišanu viņi neapstrīdēšot arī tiesā.

0 Komentāru