Komentāri

Darba atmosfēru Stradiņa slimnīcā turpina aizēnot haoss finansēs. Amatu atstāj cilvēki, kuru darbs asi kritizēts slimnīcas audita starpziņojumā. Pašreizējā slimnīcas vadība situāciju nekomentē. Tikmēr veselības ministrs esot atradis risinājumu, kā nepazaudēt Eiropas Savienības fondu piešķirtos 24 miljonus eiro jaunās slimnīcas būvniecībā.

Situācija Stradiņu slimnīcā kļūst arvien saspīlētāka – atlūgumus iesnieguši slimnīcas Finanšu departamenta vadītājs Juris Lācis un galvenā grāmatvede Inga Kraukle, LNT apliecināja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle. Sīkākus komentārus viņa nevēlējās sniegt. Tomēr tieši Lāča un arī Kraukles līdzšinējais darbs visskarbāk kritizēts auditora starpziņojumā. ”Tas traģiskākais ir, ka finanšu departamentā strādā 71 darbinieks un, ja neviens nav spējīgs marta vidū precīzus datus par janvāri, tad ir jautājums par to, ko darīt šādā situācijā,” situāciju ar finansēm Stradiņos iezīmē CBB konsultāciju biroja sertificēta nodokļu konsultante Lienīte Caune.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rupjas kļūdas finanšu atskaitēs, haoss dokumentos, neskaidri darbības principi, uzpūsts štats, nesaprotami algu un pakalpojumu pašizmaksas aprēķini, pat 500% lielas algu piemaksas. Nekārtības slimnīcas finanšu sistēmā veidojušās gadiem, un to sešu mēnešu laikā pat pieredzējusi galvenā grāmatvede Kraukle, kas pirms tam septiņus gadus šo amatu ieņēma apsardzes firmā G4S, nespēja izlabot.

Vai kritizētie slimnīcas finansisti patiesi vēlējušies sistēmu sakārtot, šobrīd gan nav skaidrs, tie notiekošo nevēlējās komentēt. Ar citiem slimnīcas darbiniekiem ministrija vienojās kopīgam darbam. ”Šajā brīdī mēs akcentu un uzstādījumu uzlikām uz to, ka sistēma ir jāsakārto, un nav jēga šobrīd meklēt vēl vienu vainīgo, bet esam sapratuši, ka lietas jāsakārto un uz to kopīgi virzīsimies,” tā Veselības ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa.

Amatu atstājušais Finanšu departamenta direktors Lācis, kurš iepriekš smēlies pieredzi nekustamā īpašuma kompānijā Linstow Center Management un Stomatoloģijas institūtā, ienāca Stradiņos pirms gada šobrīd arī amatu jau pametušā valdes priekšsēdētāja Dina Šmita komandā. Šmits atkāpās pats marta sākumā teju uzreiz pēc tam, kad veselības ministrs Guntis Belēvičs viņam publiski izteica neuzticību.

Pagaidām Stradiņos valde strādā divu cilvēku sastāvā, bet konkurss jauna vadītāja amatam joprojām nav izsludināts. Darbu ir daudz, jo jārisina arī problēmas ar jaunās slimnīcas būvniecību. Tā šobrīd ir apturēta, un tāpēc ir risks pazaudēt Eiropas Savienības fondu 24 miljonus eiro. Tomēr ministrs sakās, esot atrasts risinājums tam, lai viss būtu kārtībā. Šonedēļ ministrs lūdza valdību pagarināt laiku ziņojuma sniegšanai līdz nākamai nedēļai.

”Mēs gribam papildināt ziņojumu ar lemjošo daļu. Mēs esam beidzot saskaņojuši ar Finanšu ministriju un CFLA, tātad ar uzraugošo institūciju, kas uzrauga Eiropas naudu izlietojumu, veidu, kā uzcelt Stradiņu slimnīcu, uzcelt viņu drošu un nepazaudēt nemaz Eiropas naudas. Un mēs gribam, lai tas nav tā vārdos, bet par to valdība lēmusi,” skaidro Guntis Belēvičs. Šobrīd vēl turpinās februāra beigās iesāktās auditora pārbaudes Stradiņu slimnīcā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl