Komentāri

Reaģējot uz aizvien pieaugušo iedzīvotāju neapmierinātību, veselības ministrs Guntis Belēvičs ir gatavs reformēt kvotu sistēmu veselības aprūpē. Ministrs vispirms ķersies klāt rindu mazināšanai uz onkoloģiskiem izmeklējumiem.

Medicīnisko izmeklējumu kvotu sistēma pastāv jau daudzus gadus un ir nepietiekamā veselības aprūpēs budžeta sekas. Valsts nevar atļauties apmaksāt izmeklējumus visiem pacientiem. Arī Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā kvotas ir jau izsmeltas. Slimnīcas ārste Māra Epermane norāda, ka pērn kvotas ir pārtērētas, tāpēc šogad nāksies samazināt izmeklējumu skaitu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kvotu sistēma ir absurda un antikonstitucionāla, jo nenodrošina ikviena Latvijas iedzīvotāja Satversmē garantētās tiesības uz veselības aprūpes minimumu, iepriekš akcentēja tiesībsargs Juris Jansons.

Foto

Pastāvošā kārtība nodrošina valsts apmaksātus izmeklējumus tiem, kuri ātrāk piesakās, pārējiem ilgi jāgaida vai jāmaksā no savas kabatas. Veselības ministrs Guntis Belēvičs kārtējo reizi norādīja, ka kvotu problēmu Latvijā varētu atrisināt ar daudz lielāku valsts finansējumu veselības aprūpei.

Pēc jaunās valdības apstiprināšanas ministrs prasīs premjeram papildfinansējumu rindu mazināšanai. Summas apmēru viņš gan vēl neatklāj, vien piebilst, ka nauda paredzēta kvotu sistēmas sakārtošanai uz onkoloģiskajiem izmeklējumiem. Belēvičs ir gatavs kvotu sistēmu reformēt pamazām. Pēc onkoloģijas viņš pievērsīs uzmanību aknu izmeklējumiem.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl