Beidzot! Mežā parādījušās baravikas! Parādi arī savu groziņu!

1 komentārs

Pēc pamatīga klusuma brīža baraviku cienītājiem pienākuši svētki – mežos atkal atrodamas sēņu karalienes.

Ieejot mežā pavisam netālu no ceļa, jau var sastapt pirmos sēņotājus. Šis gads tagad beidzot kļuvis labvēlīgs sēņošanai, apgalvo sastaptie sēņu mednieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mikologi skaidro, ka bagātākie ēdamo sēņu meži ir tādā mežā kā šis, kur aug priedes, egles un pa kādam bērzam. Labākās gaileņu vietas ir tur, kur ir skujkoki, tāpat gailenēm patīk baltie ķērpji. Savukārt sēņu karalienes – baravikas – ir atrodamas teju visos mežos, jo tām ir dažādas šķirnes, kas aug dažādos mežos.

Tieši baraviku pietrūkst kādai sēņotājai, kura pa mežu staigā jau vairākas stundas un uzskata, ka šī reize nav diez ko veiksmīga.

Latvijā ēdamās sēnes ir vairāk nekā 300 sēņu sugu, bet indīgas vairāk nekā 30. Jāatceras, ka ēšanai drīkst lasīt tikai tās sēnes, par kurām ir 100% pārliecība, ka tās ir ēdamas.

Dodoties sēņot, jāpievērš uzmanība vietai, kur atstājat savu automašīnu. Pie šā meža ir norāde par dabas liegumu. Tāpēc šā auto saimniekam, iznākot no meža, visu prieku par salasītajām sēnēm pabojās soda kvīts.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl