Beidzot! Mežā parādījušās baravikas! Parādi arī savu groziņu!

1 komentārs

Pēc pamatīga klusuma brīža baraviku cienītājiem pienākuši svētki – mežos atkal atrodamas sēņu karalienes.

Ieejot mežā pavisam netālu no ceļa, jau var sastapt pirmos sēņotājus. Šis gads tagad beidzot kļuvis labvēlīgs sēņošanai, apgalvo sastaptie sēņu mednieki.

Mikologi skaidro, ka bagātākie ēdamo sēņu meži ir tādā mežā kā šis, kur aug priedes, egles un pa kādam bērzam. Labākās gaileņu vietas ir tur, kur ir skujkoki, tāpat gailenēm patīk baltie ķērpji. Savukārt sēņu karalienes – baravikas – ir atrodamas teju visos mežos, jo tām ir dažādas šķirnes, kas aug dažādos mežos.

Tieši baraviku pietrūkst kādai sēņotājai, kura pa mežu staigā jau vairākas stundas un uzskata, ka šī reize nav diez ko veiksmīga.

Latvijā ēdamās sēnes ir vairāk nekā 300 sēņu sugu, bet indīgas vairāk nekā 30. Jāatceras, ka ēšanai drīkst lasīt tikai tās sēnes, par kurām ir 100% pārliecība, ka tās ir ēdamas.

Dodoties sēņot, jāpievērš uzmanība vietai, kur atstājat savu automašīnu. Pie šā meža ir norāde par dabas liegumu. Tāpēc šā auto saimniekam, iznākot no meža, visu prieku par salasītajām sēnēm pabojās soda kvīts.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl