2 komentāri
Beidzot “izkustas” vilcienu iepirkums; ir paziņoti visi otrās kārtas pretendenti
Foto: LETA

Pasažieru vilciena iepirkumu komisija dalībai elektrovilcienu iepirkuma otrajā kārtā apstiprinājusi visus piecus pretendentus.

Šie pieci pretendenti ir: Talgo, Caf, Stadler, Škoda, kā arī Siemens AG un Sinara Group kopuzņēmums OOO Uralskije Lokomotivi. Paredzams, ka pilns piedāvājums jauno elektrovilcienu piegādei pretendentiem būs jāiesniedz 75 dienu laikā.

“Tas, ka iepirkuma otrajai kārtai kvalificējas visi pirmajā kārtā pieteikumus iesniegušie pretendenti, atkārtoti apliecina, ka esam izvēlējušies piemērotāko sarunu procedūras formu, kas nodrošina augstu konkurenci un ļaus mums iegūt iespējami izdevīgākos nosacījumus jauno elektrovilcienu iegādei,” paziņojumā norāda Pasažieru vilciena valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns.

Sarunu procedūras pirmās kārtas nozīmīgākie vērtēšanas kritēriji bija piegādātāju agrākā pieredze strādājot ES tirgū, kā arī ar 1520 milimetru platuma sliežu vilcieniem, kā arī pretendentu finansiālā stabilitāte. Tāpat tika vērtēta piedāvātā vilciena konceptuālā modeļa atbilstība nolikumā definētajām tehniskajām prasībām.

TOP komentāri

 • ES
  0 0 0

  ES

  Kad beidzot sāks domāt par istu valsts ekonomiku, nevis meklēt, no kā par lielāku naudu nopirkt?Un kad sāks prasit atbildību par valstī bijušo uzņēmumu iznīcināšanu.Nerunāsim par padomju laika monstriem, lai gan tie vairāk vai mazāk eksistē, bet par īstajiem latviešu-stikla fabrikām, cukura ražošanu, un nevajag runāt par privatizēšanu,zinām, kā tā notika,un atbildigie par to ari vēl svēti un brivi,pie tam ir tālu no trūcīgo statusa atskirībā no uzņēmumu bijušajiem strādniekiem.Kur RVR, kas vada Daugavpils uznēmumu, cik viņi ieinteresēti Latvijas attīstiba?
 • Guntis Neija
  0 0 0

  Guntis Neija

  Kāpēc nevaram paši ražot vilcienus ???Nevarēs ieraut valsts naudu kabatā ?Nožēlojamā valsts vadība .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl