Bēgot no kara šausmām, Latvijā ieradušies vairāki ukraiņu bērni

Komentāri

Visskaudrāk karš atspoguļojas bērnu acīs, tādēļ, lai kaut nedaudz atkoptos no pārdzīvotā, svētdien Rīgā ieradās vēl 14 bērni no Doņeckas.

Autobuss aizkavējas par vairākām stundām. Daudz laika prasījusi dokumentu pārbaude uz Baltkrievijas robežas ar Lietuvu. Tagad 11 līdz 16 gadus vecie bērni, kuri karā zaudējuši vienu vai abus vecākus, beidzot ir Rīgā. Sagaidītāji viņiem dala vietējās rudens veltes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pateicoties ziedojumiem, bērni Latvijā divās nedēļās izies sociālās rehabilitācijas kursu un saņems psihologa palīdzību. Paredzēta arī izklaide – ekskursijas, dāvanas un 40 eiro liela kabatas nauda. Pēc garā ceļa bērni ir noguruši un nerunīgi. Taujāti par mājām, daudzi noslēdzas.

Bērniem nav jāredz karš, saka grupas vadītāja un arī bērnu mamma. Viņa ir pateicīga par cerības staru uz mieru un atpūtu, kas šeit pavēries. Bērni te sagaida jautrību un vēlāk Ukrainā grib stāstīt draugiem par redzēto. Par karu viņi nedomā.

Labdarības akcijā Kara bērni savākti ziedojumi 89 000 eiro apmērā. Palīdzēt ir svarīgi, saka labdarības akcijas Kara bērni iniciatore. Tagad grupa sēžas autobusā un dodas atpūsties uz Jaundubultiem. Programma ir plaša, stāsta Rotari kluba pārstāvis Aivars Kalniņš.

Par patlaban saziedotajiem līdzekļiem Latvijā varēs viesoties četras bērnu grupas, un nākamā šeit ieradīsies jau 20. septembrī. Ziedojumu vākšana turpināsies, lai atgūties pēc pārdzīvotā pie mums varētu vēl lielāks skaits ukraiņu bērnu.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl