Bēgļu uzņemšana Latvijai izmaksās vismaz vairākus miljonus

2 komentāri

Iekšlietu ministrijas darba grupa izstrādājusi rīcības plānu 531 patvēruma meklētāja uzņemšanai Latvijā. Pirms par plānu lēmusi valdība, sniegtā informācija par to ir skopa, bet jau zināms, ka tas izmaksās vairākus miljonus.

Pirms patvēruma meklētājs ieradīsies Latvijā, par viņa iemaņām tiks ievākta informācija. Pēc ierašanās viņš aptuveni trīs mēnešus tiks izmitināts centrā Muceniekos, kur potenciālajam bēglim tiks mācīta latviešu valoda un ar viņu strādās “mentors”, palīdzot ar informāciju gan par iespējamo darbavietu, gan dzīvesvietu. Pēc statusa saņemšanas bēglim gadu pienākas 256 eiro liels pabalsts. Tāda aptuveni ir plānota bēgļu uzņemšana Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar precīzu plānu jau rīt darba grupa iepazīstinās valdību, kurai būs jāizšķiras arī par atbildīgo institūciju bēgļu iekļaušanai sabiedrībā. Kā atbildīgās iestādes tiek piedāvāta Labklājības ministrija sadarbībā ar Kultūras ministriju, iespējams, piesaistot nevalstiskās organizācijas, tikai Kultūras ministrija vai visas iesaistītās ministrijas, ieviešot “pārnozaru vadību”. Tāpat ir veikti aprēķini, cik tad bēgļu uzņemšana Latvijai izmaksās.

Pirmie bēgļi Latvijā ieradīsies ziemā, kad šeit ierasti plosās gripa. Viņiem iecerēts veikt veselības pārbaudi, un tiek apsvērta ideja arī par veselības apdrošināšanas polišu pirkšanu.

Vietējie ārsti ar eksotiskām slimībām, kuras varētu būt bēgļiem, varētu tikt galā, taču jārēķinās ar papildu slodzi, neslēpa Veselības ministrijas pārstāve. Tikmēr biedrība Patvērums Drošā māja uz Latvijas plānu bēgļu uzņemšanai raugās ar cerībām, jo beidzot par šo jautājumu tiek runāts augstā līmenī. Vienlaikus kaimiņvalstis gājušas citu ceļu – igauņi pēc rūpīgas atlases bēgļus uzreiz izmitinās pašvaldībās, bet lietuvieši pēc statusa piešķiršanas bēgļus vēl pirms nodošanas pašvaldību pārziņā gatavos reālajai dzīvei tā dēvētajās “pusceļa mājās”.

Skaties video:

TOP komentāri

 • Ieva
  +4 +4 0

  Ieva

  un,kur tad Eiropas finansiālais atbalsts palicis?? Eiropa tak solīja par bēgļiem maksāt! Igauņiem un Lietuviešiem naudu piešķīra, bet par to,ka LV nepiešķīra visi ir jau aizmirsuši.
  Vai tomēr, beigu beigās nauda tika iedota? kā tad tur īsti ir?Mums viņi nav jāuztur. Un ceru,ka nebūs tā,ka lūgs vēl "atdot" savus neapdzīvotos(pusapdzīvotos-noteiktās sezonās) īpašumus šiem labuma meklētājiem!! Lai valdība pati domā kā viņus izmitināt. Bēgļiem ir un būs jāstrādā,lai sevi nodrošinātu. Nekādas atlaides! Un dzīvokļu rindās stāv kā citi iedzīvotāji- nevis viss uz paplātes!
  p.s. Man arī ģimenē ir ieprecējies musulmanis un viņš nedzīvo LV vai ES, bet arī uz visu šo raugās ar skepsi. Pēc bildēm pateica,ka lielākā daļa ir ekonomiskie bēgļi- labuma meklētāji, sliņķi,kas parazitēs!
 • Analfabēti!!!
  +2 +2 0

  Analfabēti!!!

  "vismaz vairākus miljonus" ir visai dīvaini par virākiem miljoniem teikt "vismaz".

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl