Bēgļu uzņemšana ir iespēja, uzskata Latvijas inteliģence

6 komentāri
Bēgļu uzņemšana ir iespēja, uzskata Latvijas inteliģence
Foto: F64

Latvijas sociāldemogrāfiskajā situācijā 250 bēgļu uzņemšana ir jāuzlūko nevis kā apdraudējums, bet gan iespēja Latvijai. Tā uzskata vairāk nekā 160 zinātnieku, radošo darbinieku, uzņēmēju, reliģisko konfesiju un citu pilsoniskās sabiedrības pārstāvju, kuri šonedēļ parakstījuši Valsts prezidentam, Ministru prezidentei, kultūras ministrei un Saeimas frakcijām adresētu atklāto vēstuli.

Tajā atbildīgās iestādes ir aicinātas nākt klajā ar detalizētu pasākumu plānu bēgļu uzņemšanai un integrācijai, kas sniegtu šiem cilvēkiem iespēju uzsākt jaunu dzīvi Latvijā, apgūstot latviešu valodu, iekļaujoties Latvijas sabiedrībā, strādājot pašiem un radot darbavietas citiem. Vēstules parakstītāji aicina valdību regulāri iepazīstināt sabiedrību ar šā plāna īstenošanu, tādējādi mazinot Latvijas pilsoņu vidū valdošo satraukumu un bažas.

Vēstulē akcentēts, ka tas ir Latvijas iedzīvotāju spēkos – ar labvēlīgu attieksmi un saprātīgu rīcību padarīt Latvijā uzņemtos bēgļus par mūsu labākajiem sabiedrotajiem, vienlaikus iegūstot jaunas iespējas arī pašu redzesloka paplašināšanai un kultūras bagātības vairošanai.

Vēstules autori drīzumā plāno rīkot atbalsta akciju bēgļu uzņemšanai Latvijā, vēršoties pret aizspriedumiem attieksmē pret dažādu ādas krāsu, tautību un ticību piederīgajiem.

Vēstulē parakstījušies vairāki sabiedrībā atpazīstami cilvēki: Kristīne Želve, Eva Ikstena, Ilmārs Šlāpins, Iveta Kažoka, Pauls Bankovskis, Andra Neiburga un citi.

Skaties video: