6 komentāri

Latvijas sociāldemogrāfiskajā situācijā 250 bēgļu uzņemšana ir jāuzlūko nevis kā apdraudējums, bet gan iespēja Latvijai. Tā uzskata vairāk nekā 160 zinātnieku, radošo darbinieku, uzņēmēju, reliģisko konfesiju un citu pilsoniskās sabiedrības pārstāvju, kuri šonedēļ parakstījuši Valsts prezidentam, Ministru prezidentei, kultūras ministrei un Saeimas frakcijām adresētu atklāto vēstuli.

Tajā atbildīgās iestādes ir aicinātas nākt klajā ar detalizētu pasākumu plānu bēgļu uzņemšanai un integrācijai, kas sniegtu šiem cilvēkiem iespēju uzsākt jaunu dzīvi Latvijā, apgūstot latviešu valodu, iekļaujoties Latvijas sabiedrībā, strādājot pašiem un radot darbavietas citiem. Vēstules parakstītāji aicina valdību regulāri iepazīstināt sabiedrību ar šā plāna īstenošanu, tādējādi mazinot Latvijas pilsoņu vidū valdošo satraukumu un bažas.

Vēstulē akcentēts, ka tas ir Latvijas iedzīvotāju spēkos – ar labvēlīgu attieksmi un saprātīgu rīcību padarīt Latvijā uzņemtos bēgļus par mūsu labākajiem sabiedrotajiem, vienlaikus iegūstot jaunas iespējas arī pašu redzesloka paplašināšanai un kultūras bagātības vairošanai.

Vēstules autori drīzumā plāno rīkot atbalsta akciju bēgļu uzņemšanai Latvijā, vēršoties pret aizspriedumiem attieksmē pret dažādu ādas krāsu, tautību un ticību piederīgajiem.

Vēstulē parakstījušies vairāki sabiedrībā atpazīstami cilvēki: Kristīne Želve, Eva Ikstena, Ilmārs Šlāpins, Iveta Kažoka, Pauls Bankovskis, Andra Neiburga un citi.

Skaties video:

TOP komentāri

 • IDEĀLĀ LATVIJA!
  +4 +4 0

  IDEĀLĀ LATVIJA!

  Īre ir no 100€ (pat laukos kā aizkraukle) - 300€ un uz augšu (protams lētā rīga).
  Tad nu sanāk, ka Laukos uz rokas paliek 86€ bet tādā kā rīgā jau aiziet mīnusos... eu bet vel tak jāpaēd bija! Ā un jā... līdz tam darbam ar kaut kā jātiek, aja vel ir savs transports, tad degviela... apkopes... octas... tehniskās... jā un cilvēki vel vēlas arī apģērbties!
  JAUKI! VERGI SAVĀ VALSTĪ! BET IMIGRANTI DZĪVOS KĀ "BLATNIE"!
  PALDIES PAR VISU.
  P.S. OPTIMISTS... GAN KĀREIZ PIENĀKS TĀM 100 GALVĀM GALS!
 • OPA
 • IDEĀLĀ LATVIJA!
  +3 +3 0

  IDEĀLĀ LATVIJA!

  Reāli kaitina... nu tā pa riktīgo!
  Patriotisms un visa mīlestība pret valsti noplaukst! Kāpēc!
  Jo redz Latvijas "Krējums" un Latvija palīdzēs atbalstī un integrēt... ar darba vietām... ar pabalstiem... u.t.t. lai redz tie būtu pienācīgi Latvijas iedzīvotāji!
  Ziniet nēesmu ne cik rasists vai kas tāds, bet lai brauc, kaut 1000 imigrantu... bet lai ARĪ VIŅIEM IR TĀ PAT KĀ PĀRĒJIEM IEDZĪVOTĀJIEM- DARBA NAV, PABALSTU NAV, VALSTS UN PAŠVALDĪBAS NEPALĪDZ! BŪTU TAD IESPĒJAMS TAISNĪGI! JO NU PA VISAM NOTEIKTI NAV FORŠI, KA MŪSĒJĀS JAUNĀS ĢIMENES SĒŽ AR BĒRNIEM PRAKTISKI PIE MISKASTĒM... JO KATRU MĒNESI IR UZ SLIEKŠŅA, KA NEKAM NEPIETIKS!
  Ā un jā... kā tad sokas ar TO TIK LIELO PROJEKTU PAR MŪSU PAŠU TAUTIEŠU ATGRIEŠANU VALTSTĪ????? TUR JAU LATVIJAS KRĒJUMS NEVARĒJA PIEDĀVĀT PALĪDZĒT ATPAKAĻ INTEGRĒTIES! VAI KAUT VAI PAR BĒRNIEM MAKSĀT VAIRĀK PAR 11€!
  REĀLI PRETĪGI!
  Jo tak jā, ar minimālo algu var uztaisīt uzkrājumu!
  Man nav ne jausmas vai Latvijas ekonomisti ir strausi vai vienkārši neko nedara un neredz. Bet tas tak ir tik vienkārši!
  Parēķināsim!
  Piemērs:
  Parasts iedzīvotājs!
  Alga 360€
  Noņemama nodokļus 360€ - nodokļi = 286 uz rokas! Ja vel nodokļu grāmatiņu uzņēmējs nemet ārā no savas darba vietas... jo viņiem tā ir izdevīgāk.
  Uz rokas palika 286€, tad nu tagad komunālie jāmaksā, kas apmēram (lētie) ir ap 100€, 286-100=186€ uz rokas... ā nu jā, vel tad ir par pašu īri jāmaksā, tā ir jo

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl