Bēgļu sāga: Vācija un Austrija jau runā par ES naudas “nogriešanu” Latvijai

4 komentāri

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vērtējumā ir sagaidāmas nopietnas politiskas, finansiālas un juridiskas sekas, ja Latvija nesolidarizēsies ar pārējām Eiropas Savienības valstīm un atteiksies uzņemt papildu bēgļus.

Ministrs kā galvenos riskus min iespēju, ka kāda no Eiropas valstīm var atteikties NATO ietvaros sargāt gaisa telpu virs Latvijas un to, ka Latvijai var tikt samazināts Eiropas Savienības fondu finansējums, par ko diskusijas sākuši Austrijas un Vācijas politiķi. Pretējās domās ir Nacionālā apvienība, kas uzskata, ka ministrs pārspīlē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sava partijas biedra Rinkēviča pusē nostājās finanšu ministrs Jānis Reirs, norādot, ka apdraudēta ir Latvijas iedzīvotāju labklājība, jo uz spēles ir likti vairāk nekā seši miljardi eiro, kas Latvijai no Briseles jāsaņem septiņos gados.

Turpretī Eiropas Komisija šodien paziņoja, ka dalībvalstu domstarpības par bēgļu uzņemšanu nav pamats, lai samazinātu fondu finansējumu. Edgars Rinkēvičs atbild, – ne jau Komisija iemaksā naudu Eiropas Savienības budžetā.

Diskusiju karstumā arī izskanēja, ka neatkarīgi no valdības nostājas Latvijai neizdosies izvairīties no papildu bēgļu uzņemšanas, jo to nāksies darīt piespiedu kārtā. Pēc premjeres teiktā, ir jāgatavojas aptuveni 700 patvēruma meklētāju izmitināšanai, kā to ierosinājusi Eiropas Komisija.

Skaties video!

TOP komentāri

 • gaida
  +1 +1 0

  gaida

  ...Latvijai ir gana iebiedēts un patriotu gari ir nesalaužami un nenāksies nožēlot lūgt Krievijai palīgā!
 • Bēglis
  +1 +1 0

  Bēglis

  Šantāža manuprāt ir krimināli sodāms pasākums. Un ja Rinkevičam un Reiram šie miljardi no ES tiek,tad lai ņem tos bēgļus pie sevis uz savām villām un dod šiem darbu un maksā no savas kabatas.
 • laucinieks
  +1 +1 0

  laucinieks

  Latvijā arī līdz šim sanemusi miliardus ,ka labklājības nav tā nav. Sabiedrības iebiedēšana .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl