Bēgļu mentoriem pabalsti netiks samazināti; asās diskusijas politiķu vidū bijis pārpratums

3 komentāri
Bēgļu mentoriem pabalsti netiks samazināti; asās diskusijas politiķu vidū bijis pārpratums
Foto: LETA

Tomēr nesamazinās atalgojumu sociālajiem darbiniekiem un sociālajiem mentoriem, kas strādās ar patvēruma meklētājiem un bēgļiem. Pirms nedēļas koalīcija atlika šo jautājumu, par ko diskusijas rosināja Nacionālā apvienība. Taču šodien izrādījies, ka noticis pārpratums un cilvēkiem, kas palīdzēs bēgļiem iekļauties sabiedrībā, nemaz nav bijušas paredzētas tik lielas algas, kā iepriekš apgalvoja politiķi.

No sniegtajām politiķu atbildēm izriet, ka asās diskusijas par it kā pārmērīgo atalgojumu sociālajiem darbiniekiem un mentoriem, kuri strādās ar patvēruma meklētājiem, bijis tikai pārpratums. Labklājības ministrijas skaidrojumi koalīcijas partiju sanāksmē visus pārliecinājuši, ka sociālie darbinieki, kuri strādās ar bēgļiem, tomēr saņems aptuveni tikpat lielu atalgojumu kā citi sociālie darbinieki, nevis 1400 eiro pirms nodokļu nomaksas, pret ko iebilda Nacionālā apvienība.

Labklājības ministrijas materiāli liecina, ka sociālie darbinieki, kas strādās ar bēgļiem, “uz papīra” mēnesī saņems 962 eiro, kas ir 680 eiro pēc nodokļu nomaksas. Savukārt sociālie mentori saņems mazāk – 687 eiro pirms nodokļiem, kas ir 491 eiro “uz rokas”. Pārējās izmaksas veido transporta un sakaru izdevumi, izmaksas profesionālās kompetences celšanai, izmaksas par telefonu un tamlīdzīgi. Par šādu naudas sadalījumu šodien Nacionālā apvienība iebildumus vairs neizteica.

“Tajā sākotnējā MK noteikumu redakcijā nebija precīzi norādīts, bija minēts atalgojums, bet nebija minēts, ka 15% aiziet administratīvajām izmaksām, to mēs arī aicinājām šodien, ka vajadzētu veikt šādus precizējumus, noteikt tās administratīvās izmaksas ļoti skaidri, lai nevarētu rasties šādas domstarpības,” komentē nacionāļu deputāts Jānis Dombrava.

Sociālo darbinieku uzdevums būs izstrādāt individuālu patvēruma meklētāju sociālās iekļaušanas plānu un koordinēt tā īstenošanu. Tikmēr bēgļu mentori nodrošinās plāna praktisku īstenošanu un sniegs bēgļiem palīdzību iekļauties Latvijas sabiedrībā. Atlīdzību šiem darbiniekiem paredzēts maksāt no Eiropas Savienības, nevis valsts budžeta līdzekļiem.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl