Bēgļu krīze: piedāvā centralizētu bēgļu uzņemšanas sistēmu

0 Komentāru

Eiropas Parlaments gatavojas lemt par radikāliem priekšlikumiem patvēruma meklētāju uzņemšanas sistēmas reformēšanā. Lai par to pastāstītu vairāk no Eiropas Parlamenta ēkas Strasbūrā.

Vai parlamenta priekšlikumi paredz obligātu bēgļu uzņemšanu visām valstīm, tātad – arī Latvijai?

Eiropas Parlaments gatavojas apstiprināt savu pozīciju sarunu sākšanai ar Eiropas Savienības Padomi par Dublinas noteikumu maiņu. Šie noteikumi regulē bēgļu uzņemšanu Eiropā. Un parlamenta priekšlikumi paredz, ka turpmāk bēgļu uzņemšanai vajadzētu būt obligātai visām dalībvalstīm.

Parlaments piedāvā ieviest centralizētu Eiropas Savienības patvēruma meklētāju pieteikumu sistēmu, un patvēruma meklētājus sadalīt pa visām Eiropas Savienības dalībvalstīm, atkarībā no iedzīvotāju skaita un ekonomikas lieluma katrā valstī. Balsojums par to paredzēts rīt, un Eiropas Parlamenta ziņotāja par šo reformu, deputāte no Zviedrijas Sesīlija Vikstorma intervijā LNT Ziņām pauda pārliecību, ka iegūt parlamenta vairākuma atbalstu izdosies bez problēmām.

Eiroparlamenta iecere arī paredz sodīt tās valstis, kas patvēruma meklētājus uzņemt atteiksies. Šādām valstīm atņemtu Eiropas fondu finansējumu.

Eiropas Parlamenta pozitīvs balsojums gan vēl uzreiz nenozīmēs obligātās bēgļu uzņemšanas ieviešanu. Pēc balsojuma parlaments būs pilnvarots par šo pozīciju vadīt sarunas ar Eiropas Savienības Padomi, kurā ir pārstāvētas savienības dalībvalstis. Un daudzās dalībvalstīs, īpaši Austrumeiropā, par obligātu patvēruma meklētāju uzņemšanu ir ļoti negatīvs viedoklis.

0 Komentāru