Bēgļu krīze: Meklē risinājumus migrācijas problēmām

0 Komentāru

Vai Latviju turpmāk varētu sodīt par nespēju novērst to, ka valsti pamet bēgļi, kuriem sniegts patvērums?

Tas bija viens no jautājumiem, ko trešdien, 27. jūnijā, aktualizēja Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti, gatavojoties Eiropas Savienības līderu sanāksmei, kas ceturtdien, 28. jūnijā, sāksies Briselē.

Samitā tiks meklēti jauni risinājumi problēmām, ko rada migrācija. Ir izskanējušas dažādas idejas, kā mazināt migrantu otrreizējo plūsmu Eiropas Savienībā. Nacionālās apvienības deputātiem tas radīja bažas par iespējumu sankciju vēršanu pret Latviju.

Edvīns Šnore
Saeimas deputāts, VL-TB/LNNK

No Latvijas aizbrauc 90% no tiem, kas šeit tiek atsūtīti migranti. Jautājums ir, vai kāds Eiropā tagad rosina šo mainīt un uzlikt Latvijai par pienākumu viņus šeit noturēt? Un, ja nevar noturēt, tad sodīt?

Zanda Kalniņa-Lukaševica
ĀM parlamentārā sekretāre, “Vienotība”

Nav runa par sodīšanu. Noteikti nē. Es domāju, ka mēs varam no loģikas viedokļa izprast, ka ir dalībvalstis – tās, uz kurām nonāk gandrīz vai visi migranti, kas to ceļ darba kārtībā kā diskusiju jautājumu. Kā rīkoties, kā pārvaldīt šīs plūsmas, kā arī viņiem prognozēt savu darbu? Bet nav runa par sodīšanu.

Ārlietu ministrijas pārstāvji deputātus informēja, ka Latvija iestājas pret cilvēku brīvas pārvietošanās ierobežošanu Eiropas Savienībā, vienlaikus vērošot uzmanību, ka dalībvalstu līderiem pagaidām nav izdevies vienoties, kādi varētu būt risinājumi cīņai ar bēgļu otrreizējo plūsmu.

Vienprātības nav arī par to, kā risināt citas būtiskas problēmas, kas saistītas ar migrāciju. Tāpēc sagaidāms, ka samits beigsies bez vienošanās šajos jautājumos.

0 Komentāru