2 komentāri

Tuvo Austrumu bēgļu integrācijas perspektīvas nav diez cik gaišas – viedokli intervijā LNT raidījumam 900 sekundes pauda Latvijas Universitātes (LU) profesors, Austrumu pētnieks Leons Taivāns.

“Mēs jau redzam, ka mēs ceturtdaļgadsimta cīnāmies ar krievu integrāciju un nekas neiznāk, nākas beigu beigās piekāpties. Mums ir divkopienu valsts, un tā ir realitāte, un mēs jau varam daudz ko tur politiski deklarēt, ka mēs esam mononacionāla valsts, bet tā tas nav. Mums ir divkopienu valsts, mēs varam dabūt arī treškopienu valsti, trijkopienu valstis arī ir iespējamas,” uzskata pētnieks.

Pēc viņa vārdiem, puslīdz veiksmīgs gadījums ir, kad, piemēram, imigrantu vīrieši apprecas ar vietējām sievietēm. Tiesa, problēma ir tajā, ka vietējo sieviešu emancipācijas līmenis ir tāds, ka viņas viegli šķiras un aiziet.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: bēgļi masveidā ierodas Eiropā!

Taču, spriežot no vēstures, problēma sākas, kad parādās imigrantu sievietes, jo tad veidojas geto, noslēgtas kopienas, kurās neviens no vietējiem īsti degunu bāzt nedrīkst.

”Ja vīrieši vēl kaut kā vairāk vai mazāk var precēties ar vietējām sievietēm, tad otrādi nē. Vietējie vīrieši nekādā gadījumā nedrīkst pretendēt uz arābu meitenēm, jo, protams, visa ģimene un dzimta, un kopiena būs pretī un arī ļoti stingri tam pretosies un izrēķināsies ar potenciālo līgavaini utt. Nu, tā ir problēma, tiklīdz parādās kopiena, kaut neliela, tad viņi nošķiras,” stāstīja Taivāns.

Pēc viņa domām, strādājošs modelis būtu pārņemt bāreņus un viņus uzaudzināt, taču nevis bērnunamos, bet ģimenēs.

”Mums ir personisko datu aizsardzības sistēma, kas neļauj, piemēram, sociālos tīklos izsludināt, ka ir tāds un tāds bērns un viņš meklē vecākus. Krievijā, piemēram, televīzijā izrāda to bērnu un viņam nedēļas laikā atrodas diezgan daudz to gribētāju viņu paņemt. Pie mums to nedrīkst kaut kādu dīvainu iemeslu dēļ. Es domāju tā ir tāda atkal kārtējā latviešu juridiska grābstīšanās ap likuma burtu, ne ap likuma garu. Jo, kādi tur personīgie dati tādam kaut kādam bēgļu bērnam?” vaicāja Taivāns.

Taivāns ir Austrumu pētnieks, vēstures zinātņu doktors, LU Humanitāro zinātņu fakultātes profesors un Āzijas studiju nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs.

Video

TOP komentāri

  • Linda
    0 0 0

    Linda

    Neka nebija! Te nu vecais krabis nosavis greizi!
    Mums ir divkopienu valsts,bet kad savairosies argonauti,tad stabili paliks par vienkopienas valsti!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl