Bēgļiem Latvijā jāmācās ne tikai latviešu, bet arī krievu valoda – grib Saskaņas deputāti

4 komentāri
Bēgļiem Latvijā jāmācās ne tikai latviešu, bet arī krievu valoda – grib Saskaņas deputāti
Foto: F64

Lai Latvija būtu labāk sagatavojusies bēgļu uzņemšanai, Saeima pieņēmusi vērienīgus labojumus Patvēruma likumā. Izmaiņas deputāti apstiprināja bez plašām debatēm.

Vienīgās diskusijas izraisīja jaunā norma, ka nepilngadīgajiem patvēruma meklētājiem ir jāmācās latviešu valoda. Pret to iebilda Saskaņas deputāti.

“Es jums pilnībā piekrītu attiecībā uz nepieciešamību nodrošināt integrāciju, bet ņemsim pilnīgi konkrētu situāciju. Šobrīd Latvijā ir vairākas ģimenes no Ukrainas, kurām ir patvēruma meklētāju statuss. Viņiem ir nepilngadīgi bērni, kas šobrīd mācās ukraiņu skolās. Tātad pēc jūsu loģikas viņiem tas būtu jāaizliedz,” norāda saskaņietis Boriss Cilevičs.

Tomēr šie iebildumi netika ņemti vērā. Līdz ar to spēkā būs jaunais regulējums, kas novērsīs līdzšinējo praksi, ka patvēruma meklētāji Latvijā mācās arī krieviski.

“Saeimas deputāti pirms neilga laika viesojās patvēruma meklētāju centrā Mucenieki, un bija ļoti nepatīkami pārsteigti, konstatējot, ka patvēruma meklētāji, kas šobrīd dzīvo Muceniekos, ka viņu bērni apmeklē skolas, mazākumtautību skolas, kur viņiem tiek dota iespēja apgūt izglītību Latvijas valstī krievu vai citu mazākumtautību valodās. Nepilngadīgajiem bērniem ir jānodrošina izglītības iespējas valsts valodā. Es domāju, ka šī ir loģiska norma,” pauž Lolita Čigāne.

Saskaņā ar likuma izmaiņām turpmāk par patvēruma meklētāju uzņemšanu, ja to prasīs Eiropas Savienība, būs jālemj Saeimai, nevis valdībai kā līdz šim. Likumā ir ieviesta vēl virkne izmaiņu, lai Patvēruma likums atbilstu Eiropas Savienības direktīvām.

Video