1 komentārs

Apritējis gads, kopš Latvijā saskaņā ar Eiropas Savienības programmu tika uzņemti pirmie seši patvēruma meklētāji. Tomēr amatpersonas jau iepriekš pieļāvušas, ka noteiktajā laikā visu plānu neizdosies izpildīt.

Uz Latviju gada laikā pārvietoti 207 cilvēki jeb aptuveni 40 procenti no divos gados plānotā. Lielākoties viņi nākuši no Sīrijas, un viņu vidū bijuši drēbnieki, frizieri, skolotāji, finanšu nozares un citu profesiju pārstāvji. Bēgļa statuss piešķirts tikai desmit cilvēkiem, bet 115 patvēruma meklētāji saņēmuši alternatīvo statusu.

Gada laikā atklājušās arī dažādas problēmas. Statusa saņēmējiem ir grūti atrast darbu un mājokli, tāpēc viņi pamet Latviju labākas dzīves meklējumos. Šie cilvēki arī ārpus Latvijas turpina saņemt pabalstu, bet likuma izmaiņas, lai to ierobežotu, vēl nav pieņemtas. Nav arī palielināts sākotnējais pabalsts tā, lai viņi varētu īrēt dzīvesvietu.

Kopumā Eiropas Savienība bija plānojusi no Itālijas un Grieķijas nometnēm līdz 2017. gada septembrim pārvietot 160 tūkstošus cilvēku, tomēr jaunākie dati liecina, ka uzņemti tikai nepilni 12 tūkstoši jeb septiņi procenti. Vēl daļa cilvēku uz citām Eiropas valstīm pārvietoti no Turcijas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl