Bēgļi vieš bailes Mucenieku iedzīvotājos; daži jau nolēmuši mainīt dzīvesvietu

11 komentāri
Bēgļi vieš bailes Mucenieku iedzīvotājos; daži jau nolēmuši mainīt dzīvesvietu
FOTO: LETA

Mucenieku iedzīvotāji atklātā vēstulē Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai pauž bažas par gaidāmo patvēruma meklētāju pieplūdumu. Vēstulē viņi norāda, ka nav pret iebraucēju uzņemšanu, tomēr, lemjot par liela daudzuma izmitināšanu vienuviet, valdībai ir jāņem vērā ciema iemītnieku intereses.

Viņi pieprasa lielāku policijas spēku klātbūtni. TV3 Ziņas Mucenieku iedzīvotājiem jautāja, kas Mucenieku iedzīvotājus satrauc visvairāk.

Mucenieku iedzīvotāja Minjona stāsta, ka viņai izveidojies labs kontakts ar iebraucēju bērniem. Mazie ir draudzīgi un labprāt apgūst latviešu valodu. Turpretim, iestājoties tumsai, ielās kļūst neomulīgi.

Jauni vīrieši kļūst uzbāzīgi. Piedāvā iet pastaigāties un nepiekāpjas pat tad, ja atsaka.

Daudzbērnu māte Dzintra ir nobažījusies par savu bērnu drošību. Viņa piekodinājusi savām atvasēm tumsā laukā nespēlēties un nestaigāt pa vienam.

FOTO no patvēruma meklētāju centra Mucenieki!

Atklātā vēstulē premjerei Laimdotai Straujumai Mucenieku iedzīvotāji akcentē, ka nav pret patvēruma meklētāju uzņemšanu. Taču neesot pareizi lielu skaitu izmitināt vienuviet, nav pareizi, ka viņi brīvi var brīvi izmantot ciema infrastruktūru, bet vietējie bīstas iet uz stadionu un tur atpūsties. Daži mazā Pierīgas ciema iedzīvotāji jau nolēmuši mainīt dzīvesvietu.

Līdz šim gan patvēruma meklētāji Muceniekos nav nonākuši konfliktā ar likumu, to apstiprina policijā. Tiem iedzīvotājiem, kuri ciemā uzturas retāk, iebraucēju klātbūtne nav traucējusi.

Atklātajā vēstulē premjerei Mucenieku iedzīvotāji pieprasa papildu policistus un vēlas nākamajā trešdienā klātienē iztaujāt Straujumu. Premjere gan 25. novembrī būs komandējumā Ķīnā.

Tikties ar satrauktajiem ciema iedzīvotājiem viņa ir deleģējusi iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski.

Skaties video!

11 komentāri