Bēgļi uzklūp politiķiem, kāpēc viņiem nedod uzturēšanās atļaujas

45 komentāri
Bēgļi uzklūp politiķiem, kāpēc viņiem nedod uzturēšanās atļaujas
Foto: Kristīne Žilde-Krēvica, TV3 Ziņas

Saeimas Eiropas Lietu komisijas izbraukums uz patvēruma meklētāju izmetināšanas centru Mucenieki izvērtās daudz spilgtāks, nekā sākotnēji bija plānots. Bēgļi šoreiz nekautrējās ne no kamerām, ne deputātiem, kurus pat īpaši gaidīja, lai, skatoties acīs, pajautātu, kāpēc viņiem ir tik sarežģīti iegūt uzturēšanās atļauju Latvijā, ziņo TV3 Ziņu žurnāliste Kristīne Žilde-Krēvica.

“Diskusijas pat izvērtās visai asas. Katram ir savs stāsts. Tie ir kurdi, kurus vajā Sīrijā, tie ir irākieši, kuri mūk no kara, un tā ir afgāņu atraitne, kas dzemdējusi divas meitas, tāpēc dzimtenē viņa vairs nevar palikt. Tomēr Latvija spēj uzņemt tik cilvēku, cik spēj, un tas nozīmē, ka lielākā daļa palīdzības lūdzēju tiks izraidīti no valsts,” stāsta K. Žilde-Krēvica.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TV3 Ziņās šovakar būs intervija ar afgāņu atraitni Jasamenu. Ne viņas, ne vīra ģimene nav gatava uzturēt trīs sievietes, un viņa ar meitām dzimtenē lemta nabadzībai, pat nāves briesmām.

Tikmēr Muceniekos, gaidot lēmumu par uzturēšanās atļaujas piešķiršanu, viņa spiesta iztikt ar 2,15 eiro dienā, no kā jānopērk arī pārtika, apģērbs un zāles abām meitenēm.

Foto:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl