Bēgļi rada bažas Mucenieku iedzīvotājiem! Neomulīgi pastaigāties tumsā, bet bērni baidās iet gar stadionu

2 komentāri
Bēgļi rada bažas Mucenieku iedzīvotājiem! Neomulīgi pastaigāties tumsā, bet bērni baidās iet gar stadionu
FOTO: LETA

”Atklātā vēstulē par patvēruma meklētāju uzņemšanu Muceniekos mēs, Muceniekos dzīvojošie ciema iedzīvotāji, esam kategoriski pret valdības nerēķināšanos ar ciema vietējiem iedzīvotājiem, viņu interesēm un vajadzībām,” Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai raksta Mucenieku iedzīvotāji.

”Patvēruma meklētāju uzņemšana nav viegli un vienkārši risināms jautājums, taču vispirms valdībai ir jāņem vērā savu pilsoņu, vietējo iedzīvotāju tiesības un intereses.”

Mēs neesam pret patvēruma meklētāju uzņemšanu, taču, mūsuprāt, nav pareizi izmitināt vienuviet tik lielu skaitu patvēruma meklētāju, nav pareizi, ka viņi var brīvi un neierobežoti pārvietoties pa ciema teritoriju un izmantot ciema infrastruktūru, kuru tagad baidās izmantot vietējie ciema iedzīvotāji (piemēram, ja stadionā atrodas ievērojams skaits patvēruma meklētāju, vietējie bērni baidās iet uz stadionu un tur atpūsties).

”Līdz šim ar patvēruma meklētājiem esam sadzīvojuši tīri labi – kopīgi spēlējām futbolu, piedalījāmies novada sporta svētkos, taču patvēruma meklētāju skaitam pieaugot, situācija krasi mainās – mēs, vietējie ciema iedzīvotāji un saimnieki, paliekam mazākumā… Tas vairs nebūs mūsu ciemats, bet gan patvēruma meklētāju ciemats,” raksta iedzīvotāji.

”Informāciju par patvēruma meklētāju uzņemšanu un izmitināšanu Muceniekos saņemam pastarpināti no masu medijiem. Mēs esam lielā neziņā un ikdienā ik uz soļa sastopamies ar situācijām, kas liek mums bažīties par savu drošību jau šobrīd. Mūs baida neziņa par to, kas notiks ar mūsu ciematu. Vai tas nepārvērtīsies par bēgļu ciematu vai arī par cietumu, kur cietumnieki būs ne tikai bēgļi, bet arī mēs.”

Sakarā ar ievērojamu patvēruma meklētāju skaita palielināšanos pieprasām, lai Muceniekos tiktu nodrošināta pastāvīga Valsts policijas klātesamība – policijas iecirknis, kur ik dienu dežurējošie policijas darbinieki būtu gatavi reaģēt uz dažādām situācijām. Jau šobrīd baidāmies laist savus bērnus vienus vakaros laukā spēlēties, jo laukā ir tumšs un pa ciemu klīst jauni, nepazīstami, svešzemju vīrieši. Iedzīvotāji ir saskārušies ar situācijām, kad jaunām sievietēm šķiet, ka viņām seko, ir bailes doties pastaigās uz vietējo mežu, jo tur baros pa diviem un vairākiem kopā pastaigājas patvēruma meklētāji.

”Ropažu novada pašvaldība ciemā vēlas būvēt multifunkcionālo centru un sakārtot arī ciema infrastruktūru, taču tas tiks darīts no mūsu, iedzīvotāju, nodokļu ieņēmumiem, un, ja valsts nevēlas līdzfinansēt ciema infrastruktūras uzlabošanu un pakalpojumu dažādošanu ciemā, iedzīvotāji nevēlas dalīt šīs lietas ar patvēruma meklētājiem. Mūsuprāt, nav normāli, ka patvēruma meklētājiem viņu centrā ir pieejama sporta zāle, bērnu rotaļu istaba, bet mums, šā ciema iedzīvotājiem un saimniekiem, nav ne sporta zāles, ne labiekārtota stadiona, kuru jau šobrīd dalām ar patvēruma meklētājiem, savukārt pašvaldībai mūsu nodokļu maksātāju nauda būs jātērē, apmaksājot sociālos pabalstus un nodrošinot patvēruma meklētājus ar mājokli Ropažu novadā.”

Mēs, Mucenieku ciema iedzīvotāji, vēlamies zināt, cik, cik ilgi un kādi patvēruma meklētāji Muceniekos atradīsies, kāds būs viņu dienas režīms, kādi ir valdības plāni par patvēruma meklētāju uzņemšanu un integrāciju. Vai Muceniekos tiks veidota slēgta tipa patvēruma meklētāju izmitināšanas iestāde vai arī nē. Mēs gribam zināt, kāda ir mūsu ciema attīstības nākotne.

”Mēs satraucamies par mūsu īpašumu vērtības krišanos, par to, ka esam spiesti meklēt jaunas dzīvesvietas. Mēs vēlamies, lai atbildes uz šiem un citiem jautājumiem visupirms saņemam no valdības un Jums, Straujumas kundze, kas pieņem šos lēmumus un ir apstiprinājuši arī Rīcības plānu patvēruma meklētāju uzņemšanai valstī.”

Viņi aicina Straujumu uz tikšanos ar Mucenieku iedzīvotājiem klātienē Muceniekos 25. novembrī plkst. 19.00.

FOTO no patvēruma meklētāju centra Mucenieki!

2 komentāri